Віднині Сорочинський ярмарок, офіційне відкриття якого відбудеться 22 серпня, проводитиметься під патронатом адміністрації Президента України. З 1999 року — після здобуття статусу «національний» — ярмарок щороку набуває нових масштабів і розмаху.

600 суб’єктів господарювання з 18 областей України, а також із Росії, Білорусі і Молдови, візьмуть участь у торгах (торік було 290). Проте заявки на участь ще надходять. Можливо, територію — а це 16,1 га — буде збільшено. Очікується півтора мільйона відвідувачів. Турагентства організовуватимуть прямі рейси з Києва. До речі, швидкісний експрес Київ—Харків зупиняється в Миргороді.
Про це повідомив на прес-конференції віце-прем’єр-міністр України Леонід Козаченко, який очолив Координаційний комітет з підготовки та проведення національного Сорочинського ярмарку-2002. Генеральний розпорядник — НК «Експоцентр України».
...Уже на світанку 21 серпня ятки, вантажівки і вози заповнять головну ярмаркову площу — Жабокрицький майдан. Традиції не змінюються — тут продаватимуть усе. Від автомобілів до опішнянських макітр. Не встигнеш купити сорочки, вишиті майстринями з Диканьки і Полтави, знову спокуса — знамениті за кордоном решетилівські килими і гобелени! А розписані горщики, глиняні «півники» і «поросята» — самі просяться до рук. З усіх боків вигуки «Вареники, миргородські вареники!», «А кому полтавських галушок?» розпалюють апетит, як у гоголівського Пацюка.
Організатори для популяризації вітчизняного виробника запровадили номінації: «Краще торгове ім’я», «Відкриття Сорочинського ярмарку», «Товар поза конкуренцією» тощо. Готують відзнаки для представників малого бізнесу, приватних підприємств.
Щодня ярмарок відвідуватимуть гоголівські герої. До веселої Хіврі, хитрої Солохи, простакуватого кума та дяка цього разу приєднається закохана парочка — юна Парася і козак Грицько із «Ярмаркової ночі у Великих Сорочинцях» у виконанні артистів Полтавського обласного театру імені М. Гоголя.
І на завершення свята — 25 серпня — у сутінкову ніч злетять яскраві зірочки святкового феєрверка...