Головному редактору газети «Голос України» 
Горлову Анатолію Федоровичу
Міністру освіти і науки України 
Квіту Сергію Мироновичу
Першому заступнику голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 
Співаковському Олександру Володимировичу

Херсонський державний університет з травня минулого року працює без ректора. У травні 2014 року тодішньому ректору Ходосовцеву О.Є. надали статус в.о., а з січня цю місію виконую я, професор Тюхтенко Н.А.
26 січня 2015 року в ЗМІ опублікували оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора ХДУ. Згідно процедури прийом документів на посаду ректора триває протягом двох місяців. Після завершення прийому документів у міністерстві 10 днів опрацьовуються дані кандидатів на посаду і подаються університету для проведення виборів. Після зазначеного терміну, 6 квітня, список кандидатів університет не отримав. На МОН був направлений лист №01-26/887 від 09.04.2015 з проханням надати роз’яснення з приводу затримки списку із прізвищами кандидатів, які допущені до участі у виборах на посаду ректора ХДУ, задля інформування участі у конкурсі.
16 квітня ВНЗ отримав наказ міністра від 14.04.
2015 р. «Про внесення змін до наказу МОН 06.01.2015 р. №10-к» 
(П.1 Пункт 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 06.01.2015 №10-к «Про оголошення конкурсу на заміщення посади ректора» викласти в такій редакції: «4. Вибори ректора Херсонського державного університету провести 23 червня 2015 року»).
Того ж дня відбулося засідання оргкомітету, на якому обговорювалися питання про затвердження плану підготовки виборів ректора ХДУ. На засіданні я ознайомила присутніх з наказом, що викликало обурення у деяких членів оргкомітету. Заради недопущення напруги в колективі мною було запропоновано написати лист на МОН з проханням надати роз’яснення щодо законного шляху виходу із ситуації, що склалась.
Всупереч цьому голова профспілкового комітету викладачів та співробітників університету Світлана Волкова провела засідання профкому і направила службову записку на моє ім’я з проханням видати наказ про скликання конференції трудового колективу 20 квітня. На підставі цієї службової був виданий наказ про скликання конференції трудового колективу ХДУ.
20 квітня 2015 року конференція не відбулась, оскільки не було кворуму (присутні 54% членів конференції).
Згідно тимчасового положення про конференцію трудового колективу (п. 4.9 конференція трудового колективу університету вважається правомірною, якщо на ній присутні 2/3 від загальної кількості делегатів).
Перед аудиторією я зачитала наказ МОН та лист від університету на ім’я міністра освіти і науки України Сергія Квіта із проханням роз’яснити законного шляху щодо виходу із ситуації, що склалась, або по можливості перенести дату виборів на травень місяць.
(«Відповідно до наказу від 14.04.2015 р. №121-к «Про внесення змін до наказу МОН 06.01.2015 р. №10-к», вибори в Херсонському державному університеті перенесено на 23 червня 2015 року, у зв’язку з чим виникає питання участі у них 15 обраних студентів 5-х курсів, які на момент проведення виборів будуть відраховані, як такі, що завершили повний курс навчання. Квота студентського представництва (не менш як 15%) на виборах може бути не витримана, що може дати привід оскаржити процедуру виборів»).
Прошу спростувати інформацію, яка опублікована в газеті «Голос України» від 22 квітня 2015 року в матеріалі під назвою «...університет «збунтувався» проти міністра освіти» автор Сергій Яновський.
По перше, цитата мого виступу перекручена і викладена не правильно. На зборах мною не могла бути озвучена дата 23 травня, оскільки це вихідний день.
«У зв’язку з цим, я звертаюся до міністра Сергія Квіта з проханням перенести дату виборів на 23 травня».
По друге, університет працює у звичайному режимі, і не зрозуміло у в чому автор бачить «соціальну напругу» і «різке невдоволення тривалим безвладдям у виші».
«Трудовий колектив херсонського державного університету висловлює різке невдоволення тривалим безвладдям у виші. Його інтереси в органах влади та судах ніхто ефективно не захищає...».
В університеті на постійній основі працюють п’ять висококваліфікованих юристів (один з них заслужений юрист України), які представляють інтереси в органах влади та судах. 
Метою звернення до Вас, є недопущення конфліктних ситуацій, які «роздмухують ЗМІ» та зриву виборів ректора вишу.


В.о. ректора університету професор Н.А. ТЮХТЕНКО.

Підтверджуємо вищевикладену інформацію
Присутні на заході:
Бєлехова Лариса Іванівна, професор кафедри англійської мови та методики її викладання, д. філол. н., професор;
Блинова Олена Євгенівна, завідувач кафедри загальної та соціальної психології, д. психол. н., професор;
Ванькова Ірина Дмитрівна, головний бухгалтер;
Водотика Сергій Григорович, професор кафедри історії України та методики викладання, д. іст. н., професор;
Мохненко Андрій Сергійович, завідувач кафедри економіки підприємства, д. е. н., професор;
Полякова Галина Миколаївна, доцент кафедри культурології, керівник навчального відділу к. пед. н., доцент;
Воробйова Віра Миколаївна, начальник відділу кадрів;
Стрикаленко Євгеній Андрійович, завідувач кафедри олімпійського та професійного спорту, к. фіз. вих., доцент;
Ваньков В’ячеслав Олександрович, головний інженер;
Нечипоренко Олександр Вікторович, керівник АГЧ;
Рехліцька Алла Євгенівна, доцент кафедри музичного мистецтва і хореографії;
Лимаренко Лідія Іванівна, завідувач кафедри культурології, к. пед. н., доцент;
Гунько Наталія Олександрівна, завідувач кафедри вокалу та хорових дисциплін, к. пед. н., доцент.