Нова всеукраїнська громадська організація українок «Яворина», установчі збори якої 10 травня відбулися у Львові, поставила перед собою завдання долучитися до боротьби та перемоги українців над окупантами.
Ініціативу колишнього народного депутата України Ірини Сех — об’єднати жінок для розбудови та зміцнення Української держави — підтримали делегати з усієї країни — від Закарпаття і аж до Криму.
На зборах виступила вдова Героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука Тетяна Бондарчук із Хмельниччини, вдова льотчика Ігоря Грішина, який загинув на східному фронті, Марія Грішина, громадська діячка з Артемівська Донецької області Галина Олійникова, боєць батальйону «Карпатська Січ» Марія Чашка, голова осередку Союзу українок м. Євпаторії Віра Ковальчук, харків’янка, хрещена мати Героя Небесної Сотні Влада Дзюбенка Світлана Гнипа, поетеса, лауреат премії ім. Лесі Українки Ярослава Павлюк із Житомирщини, поетеса Ірина Гармасій із Закарпаття.
«Нам випало жити в переломний для України час, коли відбулася Революція Гідності й триває воєнне протистояння з РФ. І ми не можемо сидіти склавши руки й щиро хочемо долучитися до боротьби та перемоги українського народу над окупантом. Ми хочемо прислужитися своїми знаннями, талантом, фаховими здібностями для розвитку держави. Через це виник задум об’єднатися в громадську організацію», — розповіла голова об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех.
Громадська організація також бере на себе ту частину роботи, яка найбільше притаманна жінці: це допомога війську, піклування про дітей та стареньких, хворих та інвалідів, турбота про здоров’я нації, про виховання молоді та освіту. «Яворина» хоче об’єднати розумних, цілеспрямованих жінок і дівчат різного віку, щоб відігравати серйозну суспільну та економічну роль у житті держави.
«Людина має горіти в боротьбі, й тільки тоді постають дієві речі. Мене втішає, що ви проголошуєте єдність жіночого руху. Хай жінки будуть тими, хто вимощує дорогу Героям», — з такими словами до учасників зборів об’єднання українок «Яворина» звернулася колишня зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків.
Символічно, що установчі збори нової громадської організації «Яворина» відбулися у музеї визвольної боротьби.

Львів.

 

Під час установчих зборів громадської організації українок «Яворина» у Львові.

Фото Лесі ФЕДІВ.