Із настанням холодів ми дедалі частіше думаємо про те, як зберегти тепло в помешканні. Ці прості й доступні поради допоможуть зберегти комфорт і затишок у вашому будинку.

 Підлога, дах, стіни.  Саме товщина й герметичність стін, підлоги й даху найперше впливають на збереження тепла. Тому уважно огляньте їх і, за потреби, утепліть спеціальними ізоляційними матеріалами. Навіть постелені на підлогу старі килими додадуть градусів у вашому помешканні.
 Балкон і вікна. Бажано, щоб вікна були з подвійним чи потрійним склом. Старі рами перевірте на продувність. Заклейте щілини спеціальним утеплювачем з поролоном, скотчем чи папером.
Щільні штори, запнуті на ніч, допоможуть зберегти тепло в холодну пору. Але стежте, щоб штори не закривали батареї, інакше обігрів буде йти переважно на стіни і вікна, а не на кімнату.
Провітрюйте приміщення протягом, повністю відкривши вікна на 5—10 хвилин. Повітря за цей час поміняється, а от предмети в будинку охолонути не встигнуть. І навпаки — постійно відкрита кватирка впускає мало повітря, поступово охолоджуючи меблі.
Утепліть балкон. Якщо балконні двері старі, на їхній нижній частині можете прикріпити декоративний, але щільний килимок, який захистить від потрапляння холодного повітря.
 Вхідні двері. В ідеалі для збереження тепла установіть другі двері, створивши, таким чином, теплоізолюючий ефект. Щілини між стіною й дверною коробкою закрийте за допомогою монтажної піни.
Простежте, щоб двері у вашому під’їзді були справними, утепленими і щільно зачинялися.
 Батареї. Не закривайте батареї меблями чи шторами. Такі перешкоди заважають проходженню теплого повітря в приміщенні.
За батареями встановіть тепловідбивні екрани з фольги чи спеціального матеріалу. Тоді тепло від батарей ітиме в приміщення, а не прогріватиме зовнішні стіни.
 Жива огорожа. Якщо ви живете у приватному будинку, від сильних вітрів допоможуть захистити висаджені навколо дерева. Живопліт висаджуйте на відстані, яка удвічі перевищуватиме висоту дерев.

Київ.

Мал. Миколи КАПУСТИ.