У КОМІТЕТАХ  ВЕРХОВНОЇ РАДИ

 


Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів нараду з підготовки до парламентських слухань щодо захисту внутрішньо переміщених осіб. Участь у нараді взяли народні депутати, представники українських та міжнародних неурядових організацій.

 

«Ці парламентські слухання допоможуть підвищити обізнаність суспільства щодо цієї проблематики та є можливістю для людей, яких це безпосередньо стосується, виступити з парламентської трибуни, розповісти про те, що їх турбує, та бути почутими без посередників, — наголосив голова Комітету Григорій Немиря. — Ми хочемо обговорити реальні проблеми, а не удавані. Рекомендації слухань не повинні залишитися на папері».


Крім того, він наголосив на важливості нормативно-правової (для визначення прогалин та конфліктних норм у зазначеній сфері), інституційної (ефективні механізми реалізації законодавства) складових слухань. А також питань, які стосуються співпраці з міжнародними та українськими неурядовими організаціями.


Так, представник ВБФ «Право на захист» Олена Виноградова запропонувала обговорити під час парламентських слухань пакет законопроектів, необхідних для забезпечення реалізації державної програми з адаптації внутрішньо переміщених осіб.


Валерій Новиков, представник Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива», наголосив на необхідності створення єдиного органу, який би опікувався переселенцями, а також на внесенні змін до Державного бюджету щодо фінансування програми соціальної адаптації переселенців.


Сергій Кирилов, представник Громадської ініціативи Луганщини, звернув увагу на недофінансування Донецької та Луганської областей у сфері захисту переселенців. А представник ГО «Донбас СОС» Ольга Гвоздьова запропонувала обговорити під час слухань план дій до стратегії з прав людини та зробити оцінку й моніторинг законодавства у цій сфері.


Експерт Громадянської мережі «Опора» Олександр Клюжев наголосив на необхідності обговорити забезпечення виборчих прав зазначених категорій громадян. Представник Моніторингової Місії ООН з прав людини Наталія Пилипів запропонувала проаналізувати не лише чинне законодавство у цій сфері, а й зареєстровані законопроекти, та наголосила на необхідності для української влади виконувати зобов’язання перед своїми громадянами.

«Навіть якщо частину території України буде визнано окупованою на міжнародному рівні, це не звільнить уряд від виконання своїх зобов’язань перед громадянами, які залишилися на цих територіях», — зауважила вона.


Тож під час наради було вирішено створити тематичні робочі групи для підготовки до проведення парламентських слухань.

 

ДОВІДКОВО

 

Згідно з Постановою Верховної Ради України №853 від 8 грудня 2015 року парламентські слухання «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції» відбудуться 17 лютого 2016 року.


За повідомленням інформаційного управління апарату Верховної Ради України.