У п'яти районах Івано-Франківщини склалася критична ситуація з виплатою заробітної плати медикам та освітянам. Про це розповіла заступник начальника бюджетного управління департаменту фінансів ОДА Вікторія ГРИНІВСЬКА на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики. За її словами, до кінця року галузям, що фінансуються з державного бюджетубракує майже 300 мільйонів гривень. З них -- 123 мільйони не вистачає охороні здоров'я. Найгірша ситуація із виплатою зарплати медичним працівникам у Богородчанському, Снятинському, Коломийському, Косівському та Верховинському районах, де немає грошей щоби виплатити аванс за травень.

 

Департамент фінансів ОДА звертався з відповідними листами до профільних міністерств щодо незабезпеченості коштами та наближення видатків. Однак, як інформує прес-служба облради, жодної відповіді, ані позитивної, ані негативної, фінансисти не отримали.

 

В. Гринівська також відзначила, що така ситуація з коштами, окрім Прикарпаття, спостерігається в Закарпатській області. Відтак, каже, підхід до розподілу субвенцій міністерство змінювати не буде. За її словами, необхідно проводити скорочення працівників та кількості лікарняних ліжок.

 

Також врятувати ситуацію можуть невикористані ресурси місцевих бюджетів. У фінансовому департаменті кажуть, що райони мають нерозподілені залишки коштів. Натомість, голова комісії Манолій ПІЦУРЯК наголосив, що виплата заробітної плати медичним працівникам -- питання державної ваги. А оптимізація, на його переконання, не вирішить проблему повною мірою.

 

Таку позицію підтримав і перший заступник голови обласної ради Василь ГЛАДІЙ: "Конфлікт закладений на державному рівні. Райони мають кошти, але не спрямовують їх на медицину чи освіту і не зобов'язані цього робити. Власні кошти вони скеровують на виконання своїх повноважень. А на виконання делегованих державою -- мають отримувати фінансування з державного бюджету". На переконання посадовця, проблему слід вирішити на центральному рівні, а "не перекладати все на плечі місцевого самоврядування", бо якщо забрати гроші з місцевих бюджетів, то не будуть виконані інші нагальні завдання, в тому числі, і ремонт доріг.

 

Зрештою, представники комісії вирішили підготувати на сесію обласної ради звернення до Кабінету Міністрів України "Про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери" із закликом врегулювати ситуацію.

 

Галина БРУХАЛЬ.

 

Івано-Франківська область.

 

Голос України