Центр надання адміністративних послуг створено у селі Якушинці, що неподалік Вінниці. Понад десять тисяч місцевих жителів, які проживають на території громади, отримали можливість вирішувати питання пенсійного забезпечення, соціального захисту, землеустрою, оформлення спадщини та архітектурно-будівельного контролю -- загалом тут надають 56 видів адміністративних послуг.

 

На знімку:

 

"Прозорий офіс"
у селі Якушинці працює
у робочі дні і в суботу

 

Фото
газети "Подільська зоря".

 

-- Їх перелік розміщено на сайті нашої сільської ради, -- розповідає сільський голова Якушинець Василь РОМАНЮК. -- Керівник центру і два адміністратори працюють на постійній основі, фахівців інших галузей запрошуємо з району. Що необхідно було для його створення? Бажання і підтримка депутатів. Тих, хто б голосував проти, на сесії не виявилося.

 

Місце для нової структури виділили у приміщенні сільського будинку культури. Комп'ютерну техніку придбали за кошти бюджету. За перше півріччя план надходжень до бюджету ради перевиконано на 6,2 мільйона гривень. Значну суму мають за рахунок розташування на території ради восьми автозаправних станцій та двох великих торговельних центрів.

 

-- Найбільше надходжень маємо від реалізації підакцизних товарів, -- уточнив сільський голова. -- Значну частку становлять суми, отримані від земельного податку.

 

Сільський "Прозорий офіс" працює у робочі дні і в суботу. Місцеві жителі схвально відгукуються про новинку. Особливо люди старшого віку. "Мені треба вирішити земельне питання, -- каже пенсіонерка пані Ганна, прізвище не називає. -- Залишила адміністратору заяву, він повідомив, коли прийти отримати документи. Раніше довелося б їхати у Вінницю, і не раз, а тут спеціалісти самі приїжджають і без мене все зроблять".

 

Якушинецька сільська рада також єдина в області отримала повноваження Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю. Їх надано у рамках децентралізації сфери держархітектбудконтролю. "Сільрада має право реєструвати дозвільні документи на будівельні роботи на території громади, -- пояснив Василь Романюк. -- Щоправда, при цьому зобов'язані контролювати хід виконання робіт від початку будівництва до введення об'єкта в експлуатацію". Отримання таких повноважень спонукало керівника громади до надання низки інших послуг.

 

КОМЕНТАР

 

Голова Вінницької районної ради Сергій СІТАРСЬКИЙ:

 

-- Якушинецька громада використала можливості географічного розташування, -- каже Сергій Сітарський. -- Поруч обласний центр, отже, запрошеним фахівцям нескладно добиратися до сільського "Прозорого офісу". Однак на перше місце я б поставив питання активності сільського голови. Якби не його ініціатива, не було б у селі "Прозорого офісу". Адже до його створення ніхто не зобов'язував сільського голову. Зараз він працює над формуванням об'єднаної територіальної громади. Знаю, що з трьома сусідніми громадами уже погоджено питання об'єднатися з потужною Якушинецькою громадою. Мешканці ще однієї, яким також запропонували увійти в нову громаду, поки що обдумують, наскільки їм вигідно це робити.

 

Віктор СКРИПНИК.

 

Вінницька область.

 

Голос України