Після публікації в "Голосі України" статті "Скандал під мурами" про незаконну забудову біля стін древнього Єлецького монастиря в Чернігові, інтерес до цієї справи виявила спеціалізована антикорупційна прокуратура. Нагадаємо, що всупереч законодавству біля монастиря, коріння якого сягають домонгольської доби, планується зведення двох багатоповерхівок.

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура доручила прокуратурі Чернігівської області розглянути звернення щодо можливого конфлікту інтересів членів архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування міськради. Як мінімум двоє з них були зацікавленні у прийнятті позитивного рішення: заступник директора підприємства-замовника "Чернігівбудінвест" Олександр Сердюк та інвестор будівництва Лев Соронович. У разі підтвердження фактів ці особи можуть бути притягнуті до відповідальності за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, а до підприємств, що вони очолюють або діють в їхніх інтересах, можуть бути застосовані заходи кримінально-правового характеру.

 

"Міркую, що це лише "верхівка айсберга" і були також інші "стимульовані" особи. За таких обставин стає риторичним запитання: чим керувалися члени ради під час голосування -- вимогами чинного законодавства, державних будівельних норм, стандартів і правил чи особистими інтересами?" -- прокоментував ситуацію керівник "Чернігівської правозахисної спілки" та "Антикорупційного дайджесту" Євгеній Малецький.

 

Василь ЧЕПУРНИЙ.

 

Чернігів.

 

Голос України