У Черкасах урочисто відкрито меморіальну дошку військовослужбовцю Держприкордонслужби України Павлу Лазоренку, який загинув влітку 2014 року на східному фронті (на знімку).

 


Корінний черкащанин Павло Лазоренко закінчив у 1991 році найпрестижніший загальноосвітній заклад обласного центру — першу міську гімназію. Блискуче володіючи англійською та іспанською мовами, юнак згодом навчався і працював в Іспанії. П’ятнадцять останніх років родина Лазоренка мешкала у цій країні.


Коли ворожі збройні сили переступили кордон України, Павло, не роздумуючи, повернувся на батьківщину. У червні 2014 року у складі мотоманевреної групи Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Держприкордонслужби України імені генерал-майора Ігоря Момота Павло Лазоренко пліч-о-пліч з побратимами-прикордонниками став на захист східних рубежів держави. Одинадцятого липня 2014 року під час підступного масованого обстрілу російською артилерією позицій захисників кордону обірвалося його життя.


— Він був справжнім патріотом України, — сказав під час відкриття меморіальної дошки на фасаді першої міської гімназії директор навчального закладу Сергій Саєнко. — Відкритим, мужнім, відданим. За своє коротке життя Павло встиг багато. Зі зброєю у руках він став на захист Вітчизни і жертовно віддав за неї життя. Ми пишаємося тобою, Павле! Герої не вмирають, ми завжди пам’ятатимемо тебе і твій подвиг!


До меморіальної дошки з портретом прикордонника Павла Лазоренка лягли букети осінніх квітів від рідних, військовослужбовців Навчального центру Держприкордонслужби України, гімназистів.

Черкаська область.


Фото Володимира ДАШУКА.