Цьогоріч на Запоріжжі посуха хоч і посунула початок осінньої сівби щонайменше на два тижні, проте кампанію успішно завершено. Через раптове настання зими засіяно лише 96 відсотків прогнозованих площ. Втрати у посівах в основному не на пшениці (98%, 573,5 тисячі га), а на озимих ячмені та ріпаку. Стан посіяного щонайменше задовільний, активної вологи в ґрунті тільки більшає. Нині ж продовжується оранка на зяб...


Тепер про те, що в коморі. Станом на 14 листопада в області зібрано 100% урожаю зернових та зернобобових культур. Нагадаємо, що йдеться про 874 тисячі гектарів. Намолот становить 2 млн. 676 тис. тонн зерна. Це трохи менше за показники минулого року (2,787 млн. тонн). Утім урожайність поточного року вища (30,5 ц/га проти 29,7). З валом же проблеми через скорочення посівних площ саме зернових минулої сухої осені, коли вже ніхто не вірив, що хоч щось із посіяного взагалі вдало перезимує.


Тим часом поки дві тисячі гектарів соняшнику ще в полі. Втім, зважаючи, що посіви його становили цьогоріч рекордні 579 тис. га, то й цієї культури зібрано на більш як 99 відсотках площ. І питання лише кількох діб дозібрати й соняшник. До речі, його урожайність помітно нижча, ніж у 2015-му (16,7 проти 18,4 ц/га), а ось валовий збір вищий — 975 проти 967 тисяч тонн.

Запоріжжя.