Працівники Запоріжжяобленерго вийшли на площу перед облдержадміністрацією. "Голос України" вже повідомляв про відтермінування страйку колективу ВАТ "Запоріжжяобленерго" з 14 на 18 листопада. І ось подія, про яку так довго говорилося, таки сталася. Причина -- двомісячна заборгованість з заробітної плати шеститисячному колективу компанії. А все почалося з рішення НКРЕКП стосовно "нульового алгоритму", за яким практично всі кошти з рахунків ВАТ "Запоріжжяобленерго" (майже 30 мільйонів гривень) щоденно перераховуються на рахунки ДП "Енергоринок". Після переговорів із енергетиками та представниками запорізької влади у НКРЕКП пішли на незначні послаблення у тому алгоритмі на суму 25,4 мільйона гривень. Утім, це не дало змоги навіть закрити борги з зарплати за вересень. Нині загальна їх сума становить приблизно 60 мільйонів гривень.

 

У страйку беруть участь близько трьох тисяч працівників Запоріжжяобленерго окрім тих, хто задіяний на виконанні термінових технічних робіт.

 

Нагадаємо, що НКРЕКП мотивує свою непоступливість величезною дебіторською заборгованістю споживачів електроенергії та низькою активністю енергетиків з повернення собі тих боргів. Останні ж протягом багатьох років накопичилися до рівня 1,2 млрд. гривень. У відповідь енергетики вказують, що боржниками є або державні підприємства, або ті, кому вимкнути подачу електроенергії в рамках "екологічної броні" просто неможливо.

 

Леонід СОСНИЦЬКИЙ.

 

Запоріжжя.

 

Голос України