У зв’язку з достроковим припиненням повноважень члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Котенко К. С., призначеної на цю посаду за квотою Верховної Ради України. Комітет 6 серпня ц. р оголошував відбір кандидатур на заміщення вакантної посади члена Національної ради. Проте дві із трьох кандидатур, що їх рекомендували всеукраїнські громадські організації, котрі працюють у сфері медіа, нині не можуть брати участі у відборі: Коваль Валентин Юрійович 27 вересня ц. р. призначений на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Указом Президента №412/2016, а М’ясникова Катерина Андріївна відкликала свою кандидатуру.


У такій ситуації парламент не може виконати вимогу частини 1 статті 5 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», яка встановлює порядок призначення членів Національної ради на альтернативній основі.


У зв’язку з цим Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики відповідно до вимог частини 20 статті 85 Конституції України, статті 210 Регламенту Верховної Ради України, частини 2 статті 5 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» оголошує повторний відбір кандидатур на заміщення вакантної посади члена Національної ради.


Суб’єктами права подання кандидатур на посаду члена Національної ради є депутатські фракції у Верховній Раді України та всеукраїнські об’єднання громадян у галузі діяльності засобів масової інформації.


Вимоги до кандидатур визначені частиною 1 статті 7 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».


Подання щодо кандидатур та документи кандидатів приймаються впродовж 21 дня від дати оприлюднення оголошення.


Документи подавати за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 5, Верховна Рада України, Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.