Управління СБУ в Закарпатській області фіксує активізацію спроб антиукраїнських сил розхитати ситуацію в регіоні та в державі через поширення у ЗМІ різного роду провокаційних заяв.


Черговий фейк про вимоги «автономізації» з’явився на початку місяця в медіа-ресурсах, наближених до корпорації «Індустріальний союз Донбасу», повідомили «Голосу України» в прес-групі обласного управління СБУ.


В інформації йшлося про створення так званого комітету іноземних справ, який мав би представляти інтереси угорців на міжнародному рівні окремо від України. Облуправління СБУ ретельно перевірило викладені у статті факти, опитало всіх осіб, згаданих в ній. За результатами перевірки представники української спецслужби з’ясували, що викладена інформація не відповідає дійсності. В таких діях вбачаються ознаки ведення інформаційної війни, спроби посіяти ворожнечу в багатонаціональному регіоні, а також створення «картинки» на догоду агресорові.


СБУ встановила всіх причетних до створення цього повідомлення та подібних інформаційних вкидів і провела з ними відповідну роботу в рамках чинного законодавства. Українська спецслужба, наголошується в повідомленні, й надалі жорстко реагуватиме на будь-які прояви автономізму, сепаратизму та іншу антиконституційну діяльність.

Закарпатська область.