На Закарпатті завершила роботу спеціальна робоча група, створена за наказом Державного агентства лісових ресурсів України для перевірки законності рубок у лісогосподарських підприємствах, де, за даними інтерактивної карти вирубки лісів, виявлено незаконні рубки. Група складалася з представників Держлісагентства, Держгеокадастру, Державної екологічної інспекції, Національної поліції України, Служби безпеки України, до її роботи залучалися громадські активісти та засоби масової інформації.


Робоча група, повідомили «Голосу України» у прес-службі обл-держадміністрації, обстежила кожну ділянку з «незаконними рубками», які були представлені на інтерактивній карті, і після двотижневої роботи склала висновок: «Жодної незаконно вирубаної ділянки, що визначені за допомогою інтерактивної карти, перевіркою не встановлено».


— Одразу після презентації інтерактивної карти на засіданні Кабміну, під час якої міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий заявив, що масштаби незаконних рубок на Закарпатті вражають, ми власними силами провели попередню перевірку оприлюднених даних, — заявляє голова ОДА Геннадій Москаль. — І виявили, що під виглядом незаконних рубок пан Кутовий подає полонини, де ліс ніколи не ріс через природні умови. Після цього я особисто наполіг, щоб Держлісагентство створило спеціальну комісію для ретельної перевірки інтерактивної карти (на створення якої, до речі, пішло кілька мільйонів бюджетних грошей). ОДА не мала жодного представника в цій комісії і ніяк не втручалася та не впливала на її роботу. В перші дні, коли з’ясувалося, що широко розрекламована інтерактивна карта, м’яко кажучи, бреше, представники Держгеокадастру втекли, сервер, який містить дані карти, завис, люди пішли на лікарняні, а в саму карту почали швиденько вносити різні правки. Однак це не допомогло. Комісія, яка виїздила на ділянки, встановила, що представлені на Кабміні «незаконні вирубки» — це лісові ділянки, не вкриті лісовою рослинністю (незімкнуті лісові культури, молодняки, вітровали, лісові розсадники тощо), нелісові землі (кар’єри, дороги, сіножаті, рілля, газопроводи тощо). Ще частина «незаконних рубок» виявилася полонинами, землями сільських рад, виноградниками, садами, на які видано державні акти і де ліс ніколи не ріс».


Геннадій Москаль звернувся до пана Кутового з кількома запитаннями: «То кого пан міністр критикував, презентуючи «незаконні рубки на Закарпатті, які вражають», — самого себе? Друге: невже, перед тим, як оприлюднювати сенсації, важко прислати перевірку і з’ясувати все на місці, а не робити це постфактум? Виникає також запитання до Кабміну України: як розцінювати поведінку міністра, котрий при засобах масової інформації презентує своєму керівництву фальшиві дані — як звичайну некомпетентність чи відверту провокацію з метою виставити уряд України на загальне посміховисько? Я вимагаю від пана Кутового приїхати на Закарпаття і особисто вибачитися перед областю за поширення недостовірної інформації». Також Г. Москаль наголосив, що ОДА не має жодного впливу на лісову галузь — усе жорстко централізовано на Київ.

Закарпатська область.