В Івано-Франківську відбувся прем’єрний показ кінофільму «Жива». Повнометражна робота режисера Тараса Химича розповідає реальну історію мешканки Надвірнянщини Анни Попович.


Події фільму відбуваються 1949 року. У малодоступних районах Карпат дівчина Анна, рятуючись від переслідування загону МДБ, який веде полювання на останніх уцілілих повстанців, потрапляє в їхній табір... У результаті жінка залишилася без руки, піддавалася тортурам, але не втратила внутрішньої сили.


«Ми розповіли зворушливо-драматичну історію карпатської дівчини, яка володіє надприродними здібностями: бачить пророчі сни та передбачає майбутнє. Її надприродні сили змінювали долі людей», — описав картину режисер.


Головну роль у кінострічці зіграла актриса Івано-Франківського облмуздрамтеатру Ольга Комановська, яка черпала натхнення з особистих розмов з пані Анною. «Я дуже рада, що мала змогу поспілкуватися з Анною особисто. Ми розмовляли, трималися за руки. Мало кому з акторів щастить зустріти свого персонажа у реальному житті. У моєму серці Анна вічно буде жива», — сказала актриса після показу.
«Ольга цю роль прожила, і це стало для мене великим відкриттям. Вона — молодець», — зазначив режисер. За його словами, «Жива» йде в кінотеатрах України з успіхом. У кількох містах на сході, де вже відбулися прем’єри, глядачі приходили на перегляд вдруге із друзями.


У травні фільм «Жива» був представлений на українському павільйоні 69-го Каннського кінофестивалю. Тарас Химич каже, що вони «старалися зробити максимально якісний продукт, щоб люди не відчували різниці між українським і європейським кіно».


Івано-Франківськ.