Цих поважних і гордих птахів, що величаво плавають річкою Уж між двома мостами в самому центрі Ужгорода, уже двадцять сім (на знімку). Зупинився цей пташиний рід мабуть надовго, якщо не на всю зиму, як уже бувало в попередні роки. А до тихих лебедів, ніби до "старших братів", приєдналися й цілі зграї голосних диких качок. Ужгородці й численні гості міста підгодовують птаство, фотографують і милуються таким передноворічним дарунком природи.

 

А прилетіла минулої середи вночі спочатку пара великих лебедів -- мабуть, у розвідку. Їх першим побачив навпроти будівлі Нацбанку автор цих рядків. За кілька днів число пернатих збільшилося чи не до трьох десятків.

 

Шукають поживу у річці білосніжні дорослі лебеді й сіра з коричневим забарвленням молодь. Хоча за розміром, здається, всі одинакові. Про цю приємну подію першим у Фейсбуку повідомив Олександр Богданов. Він зауважив, що побільшало і диких качок з красенями-качурами, котрих раніше повінь "віднесла" поза межі міст. Тепла, хоча й похмура, погода з туманними ночами, приваблює птахів.

 

Василь НИТКА.

Фото автора.

 

Закарпатська область.

 

Голос України