Укр | Рус
Австрійці зацікавлені інвестувати в Рівненщину Футбол. Бойова нічия в зустрічі данців і австралійців Президент України провів телефонну розмову з Президентом Росії Андрій Парубій закликав міжнародних партнерів давати свої рекомендації щодо членів громадської ради міжнародних експертів для пришвидшення імплементації Закону про Вищий антикорупційний суд «Ухвалений парламентом закон про національну безпеку - це не тільки реформування Збройних сил України, а й адаптація українського законодавства до стандартів НАТО», - Андрій Парубій На Закарпатті - лише сотня <<найвищих>> пенсіонерів І стадіон став як новенький Руйнується Лесин <<білий>> будиночок Стихія завдала Закарпаттю збитків на 60 мільйонів Бокс. Берінчик працював два місяці і готовий до бою Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Футбол. У ФК «Динамо» буде ще один віце-президент Ні - торгівельному центру. Так - музею! На РОК Рівненської АЕС «Біле озеро» стартував дитячий оздоровчий табір Футбол. «Шахтар» прибув до Німеччини, де і проведе свій перший тренувальний збір
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
23.12.2016

«Щедрик» лунав сотнями голосів

Віктор СКРИПНИК.

Понад триста професійних хористів заспівали у Вінниці на Європейській площі колядку «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича. У такий спосіб земляки композитора відзначили сторіччя з часу першого виконання відомого твору.

Організаторами мистецької акції стали викладачі і студенти Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Їхню ініціативу підтримали учасники професійних хорів з місцевого державного педагогічного університету імені Коцюбинського, фольклорний гурт «Мокоша» училища культури і мистецтв, що носить ім’я Леонтовича, хор Хрестовоздвиженського храму, а також храму Матері Божої Ангельської, учасники етноколективу «Коло», дитячі співочі колективи низки шкіл. У масовому співі лунали також голоси окремих професійних солістів.


Один з організаторів акції Ірина Годна каже, що спершу колядка мала лунати в одному з торговельних комплексів міста. Однак простора зала не змогла вмістити всіх охочих. Нове місце обрали неспроста — на Європейській площі триває різдвяний ярмарок. Виконання «Щедрика» доповнило атмосферу свята. Професійних хористів підтримали вінничани, які зібралися на площі. Керувала зведеним хоровим колективом професійний диригент — викладач державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталя Сизова. Пісня над майданом лунала декілька разів. У руках хористи тримали аркуші паперу з літерами і цифрами, що утворювали слово «Щедрик» і число «100». У перерві між співом вигукували гасла «Щедрику — сто!», «Дякуємо!».


Земляки Леонтовича мають намір втілити в життя ще один задум — записати диск з виконанням різдвяної колядки популярними українськими співаками. Першим дав на це згоду народний артист України Павло Зібров, який родом з Вінниччини. Охочі долучитися можуть звертатися до Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу або повідомити про це в Інтернеті на сторінці навчального закладу.


Уперше офіційно виконав українську народну щедрівку в обробці Миколи Леонтовича хор студентів Університету Святого Володимира під орудою Олександра Кошиця у 1916 році. Після виступу колективу у Європі й Америці колядка прижилася у багатьох країнах. За кордоном її знають під назвою «Колядка дзвонів».Вінницька область.

Календар приурочили до ювілею


У Домі української культури в Житомирі відбулася презентація календаря «Щедрик-2017». На презентацію завітав відомий режисер і сценарист Іван Кравчишин. Календар містить 12 фотознімків дітей, які вбрані в українські національні костюми. Календар є сімейним проектом Івана Кравчишина, який фотографував діток, та його дружини Наталі, яка підбирала вбрання. До втілення ідеї в життя також долучився народний майстер із Житомира Олексій Пшеничнюк.


Вл. інф.

 

Сторіччя «Щедрика» Миколи Леонтовича його земляки відзначили виконанням твору в центрі Вінниці.


Фото надано організаторами мистецької акції.

Всі статті рубрики На головну