Укр | Рус
Футбол. «Динамо» готується за планом, завтра зіграє перший контрольний матч Хокей. «Барси» ще більше віддалилися від переслідувача Теніс. Друга невдача Сім'ям бійців допоможуть матеріально Сімейний дитбудинок <<підріс>> до другого поверху Випадки кору примушують хвилюватись Хто вирішить долю мобільного оператора? На Рівненщині планують реставрувати пам’ятки архітектури Віра-надія, хоч згорьована, але не гасне, що воїн-кіборг із Рівненщини живий Пенсіонери-колишні силовики годину блокували трасу Київ - Чоп поблизу Рівного КНДР і Республіка Корея домовилися про спільний вихід на церемонії-відкриття Олімпіади-2018 Теніс. Долгополов дівчат не підвів Хокей. «Кременчук» повертається додому! Позашляховики для нацпарку Сьогодні Антикорупційний комітет ВР спробує оголосити новий конкурс на відбір кандидата від парламенту на аудитора НАБУ
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
23.12.2016

«Щедрик» лунав сотнями голосів

Віктор СКРИПНИК.

Понад триста професійних хористів заспівали у Вінниці на Європейській площі колядку «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича. У такий спосіб земляки композитора відзначили сторіччя з часу першого виконання відомого твору.

Організаторами мистецької акції стали викладачі і студенти Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Їхню ініціативу підтримали учасники професійних хорів з місцевого державного педагогічного університету імені Коцюбинського, фольклорний гурт «Мокоша» училища культури і мистецтв, що носить ім’я Леонтовича, хор Хрестовоздвиженського храму, а також храму Матері Божої Ангельської, учасники етноколективу «Коло», дитячі співочі колективи низки шкіл. У масовому співі лунали також голоси окремих професійних солістів.


Один з організаторів акції Ірина Годна каже, що спершу колядка мала лунати в одному з торговельних комплексів міста. Однак простора зала не змогла вмістити всіх охочих. Нове місце обрали неспроста — на Європейській площі триває різдвяний ярмарок. Виконання «Щедрика» доповнило атмосферу свята. Професійних хористів підтримали вінничани, які зібралися на площі. Керувала зведеним хоровим колективом професійний диригент — викладач державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталя Сизова. Пісня над майданом лунала декілька разів. У руках хористи тримали аркуші паперу з літерами і цифрами, що утворювали слово «Щедрик» і число «100». У перерві між співом вигукували гасла «Щедрику — сто!», «Дякуємо!».


Земляки Леонтовича мають намір втілити в життя ще один задум — записати диск з виконанням різдвяної колядки популярними українськими співаками. Першим дав на це згоду народний артист України Павло Зібров, який родом з Вінниччини. Охочі долучитися можуть звертатися до Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу або повідомити про це в Інтернеті на сторінці навчального закладу.


Уперше офіційно виконав українську народну щедрівку в обробці Миколи Леонтовича хор студентів Університету Святого Володимира під орудою Олександра Кошиця у 1916 році. Після виступу колективу у Європі й Америці колядка прижилася у багатьох країнах. За кордоном її знають під назвою «Колядка дзвонів».Вінницька область.

Календар приурочили до ювілею


У Домі української культури в Житомирі відбулася презентація календаря «Щедрик-2017». На презентацію завітав відомий режисер і сценарист Іван Кравчишин. Календар містить 12 фотознімків дітей, які вбрані в українські національні костюми. Календар є сімейним проектом Івана Кравчишина, який фотографував діток, та його дружини Наталі, яка підбирала вбрання. До втілення ідеї в життя також долучився народний майстер із Житомира Олексій Пшеничнюк.


Вл. інф.

 

Сторіччя «Щедрика» Миколи Леонтовича його земляки відзначили виконанням твору в центрі Вінниці.


Фото надано організаторами мистецької акції.

Всі статті рубрики На головну