Журі Всеукраїнського конкурсу на краще періодичне видання для дітей та юнацтва, який заснував і щорічно проводить Держкомтелерадіо, визначив переможця 2016-го. Кращим періодичним виданням для дітей визнано всеукраїнський журнал "Дзвіночок", який видається в Івано-Франківську.

 

"Дзвіночок" -- один із найстаріших дитячих журналів України. Він був заснований 1931 року у Львові відомим видавцем, власником найбільшого тодішнього львівського українського видавничого концерну Галичини "Українська Преса" Іваном Тиктором. Тривалий час "Дзвіночок" редагував український перекладач і дитячий письменник січовий стрілець Юрій Шкрумеляк, який є автором понад трьох десятків книг для дітей (найвідоміші -- "Історія України для дітей" у чотирьох частинах та написані під псевдонімом Юра Ігорків твори "Юрза-Мурза", "Записки Івася Крілика", "Стрілець Невмираха", "Мова віків"). У1939-му журнал було закрито. А 1946-го Юрія Шкрумеляка засудили на десять років ув'язнення в радянських концтаборах. Після повернення він був реабілітований. А от відродження редагованого ним журналу "Дзвіночок" відбулося лише в 1992 році завдяки подвижницькій праці письменниці Лесі Пилип'юк, яка очолила дитячий часопис і донині є його беззмінним редактором.

 

Нині засновниками і видавцями дитячого часопису є Івано-Франківська обласна рада і трудовий колектив редакції. До його редколегії входять відомі письменники та діячі культури, а шеф-редактором є політик і громадський діяч Олександр Сич.

 

Видання навчає юних читачів рідної мови, розповідає про народні традиції та звичаї, розкриває сторінки історії, знайомить із творами сучасних українських письменників та світовою класикою у перекладі українською. На шпальтах видання друкуються творчі доробки юних читачів і відомих письменників.

 

Цього року журі конкурсу вирішило не визначати переможця у номінації "Краще періодичне видання для юнацтва". Водночас ухвалило рішення відзначити редактора газети "Я сама" за внесок у розвиток дитячої періодики та активну участь у вихованні юного покоління.

 

Нагадаємо, що Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва засновано в 2007 році з метою сприяння розвитку дитячої періодики, удосконалення традицій випуску періодичних друкованих видань для юних читачів, підвищення ролі друкованих ЗМІ у вихованні підростаючого покоління, популяризації сучасних технологій художнього оформлення та поліграфічного виконання періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва. У 2016-му на конкурс надійшло 14 видань для дітей та юнацтва.

 

У різні роки переможцями конкурсу ставали видання "Барвінок", "Малятко", "Казковий вечір", "Артклас", "12+", "Юний натураліст", "Ангелятко", "Колосок", "Індіго", "Котя", "Однокласник", "Мамине сонечко", "Диво-Деревце", "Абетка права", "Привет, ребята!", "Ангеляткова наука", "Золотий резерв", "Крилаті", "Дзеркало ліцею".

 

Прес-служба Держкомтелерадіо.

 

Голос України