Я — учасник бойових дій. Законодавством встановлено 75% знижку плати за комунальні послуги. Проте після оформлення субсидії пільги мене позбавили. Чому працівники УПСЗ не враховують пільгу при нарахуванні субсидії?


Нелля Олександрівна. 


 Харків.

З 1 травня 2015 року уряд спростив процедуру оформлення субсидії для населення через різке підвищення вартості комунальних послуг. У зв’язку із обмеженістю бюджетних коштів та збільшенням кількості сімей, які звернулись по оформлення допомоги, уряд регулярно вносить зміни до існуючого порядку оформлення субсидії, намагаючись скоротити кількість її отримувачів, розміри виплат. Раніше субсидія оформлялася із урахуванням пільг, на які особа має право (це може бути, наприклад, 50%, 75%, 100% знижки за користування комунальними послугами). Проте з 30 квітня 2016 року громадяни не можуть одночасно отримувати і пільги, і субсидії.


Так, законодавець зазначає, що у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються. Інформація про зазначених осіб надається підприємствам-виробникам/виконавцям житлово-комунальних послуг та вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.


Тому перед зверненням по субсидію, особа має поміркувати, що для неї буде вигідніше: користування пільгою чи оформлення субсидії. Розмір оплати за комунальні послуги для кожної сім’ї — індивідуальний та залежить від її складу, розміру отриманих доходів, переліку житлово-комунальних послуг, розміру пільг.


Особам, які встигли оформити субсидію та згодом визначили, що плата за комунальні послуги з урахуванням пільги була б меншою, слід звертатись до управління соціального захисту населення із заявою про припинення нарахування субсидії. В даному випадку надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою. Після припинення нарахування субсидії, при обрахунку вартості комунальних послуг враховуватиметься пільга.


Наталя ТИТАРЕНКО.