Координатори проекту "Енергоефективність у житловому секторі України" від World Bank Group Михайло Павличенко, Альона Деригуз, радник із питань комунікацій Борис Павлов працювали в Ужгороді протягом двох днів.

 

На зустрічі в Ужгородській міській раді вони розповіли, що проект "Енергоефективність у житловому секторі України" діє з 2010 року за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Робота ведеться на двох рівнях -- центральному (напрацювання і лобіювання законодавства для ефективної діяльності ОСББ) і місцевому. Допомагають у розробленні місцевих програм енергозбереження, проводять просвітницькі заходи, надають рекомендації з енергозбереження багатоповерхівок -- аж до огляду приміщення; визначення пріоритетів -- що саме треба зробити; розрахунків, скільки це коштує; у скільки стане залучення кредитних ресурсів; чи потенційна економія покриє витрати на проведення робіт і забезпечення кредиту тощо.

 

Ішлося також, повідомили "Голосу України" з прес-служби Ужгородської міської ради, про найбільш ефективний ланцюг партнерства: державні органи влади -- місцеві ради -- мешканці ОСББ. Гості наголосили: готові співпрацювати з Ужгородом у будь-якому зручному форматі -- щодо просвітницької роботи з ОСББ, реалізації "точкових" проектів чи напрацювання загальної концепції підвищення енергоефективності багатоповерхівок.

 

Координатори побували в ОСББ "Свожек" на вулиці Мондока, 34, ознайомилися з реалізацією проекту влаштування теплоізоляції фасаду житлового будинку. Пізніше в міській раді відбулася зустріч із керівниками ОСББ, ЖБК. Їх ознайомили з проектом, розповіли про основні аспекти енергоефективності на прикладах конкретних будинків в українських містах, які вже взяли участь у програмі, шляхи економії коштів, заощадження енергоресурсів, раціональне утеплення будинку (які матеріали краще використовувати, на що звертати увагу при утепленні, типові помилки) та інші заходи щодо термомодернізації будинків. Альона Деригуз підкреслила, що перевага проекту у його прозорості, всі багатоквартирні будинки в Ужгороді можуть взяти участь у проходженні конкурсу.

 

Василь НИТКА.

 

Закарпатська область.

 

Голос України