На автомобільну дорогу державного значення Київ -- Одеса вийшли жителі Блaгoвіщенськoгo paйoну та повністю перекрили рух на ній поблизу села Лупoлoве (на знімку). Причина -- оформлення підприємством "оренди" землі без відома та згоди на те її власників.

 

Фото сайту http://dostyp.com.ua

("Точка доступу").

 

Українські селяни, принаймні -- на Кіровоградщині, здивовані й обурені тим, що в державі за кілька років не можуть побороти рейдерство. Кажуть - мабуть, нагорі багатьом це не вигідно. А ще висловлюють припущення, що так триватиме доти, доки реальні власники землі (селяни, яким держава дала землю, але не дала права нею розпоряджатися) фактично не матимуть на неї такого ж права як і на власний будинок, автомобіль чи інше майно.

 

Натомість злочинно-юридичні, часто -- з домішкою державних органів, угруповання продовжуватимуть захоплювати землю силовими методами, користуючись відсутністю елементарної законодавчої бази про її приналежність.

 

Будь-які дії державних реєстраторів щодо земельних ділянок у цьому районі припинено. Порушено кримінальну справу за фактом підроблення документів, -- повідомив на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат Дмитро Лінько. Державні реєстратори сусіднього Новоархангельського району, які проводили реєстрацію фіктивних договорів, після допиту в поліції очікують на оголошення їм підозри у скоєнні злочину.

 

Петро МЕЛЬНИК.

 

Кіровоградська область.

 

Голос України