У селі Мньов Чернігівського району вовки знищили всіх домашніх собак. Навіть великих вівчарок. Приміром, у Неданчичах Ріпкинського району вовча зграя серед білого дня забігла на приватне подвір’я і розірвала 60-кілограмову вівчарку.


Колишній єгер, мешканець Мньова Юрій Лутченко, у якого також зникли два мисливські пси, підозрює, що нашестя вовків іде з чорнобильської зони, адже там їх розвелося сила-силенна. А вовчиці саме навчають вовченят полювати.


Місцеві кажуть, що нашестя вовків почалося з осені, хоча траплялися окремі випадки і раніше. Мисливці влаштовують облави на сіроманців, але хижаки дуже хитрі і не завжди таке полювання закінчується успіхом.


«За оцінками досвідчених мисливців, — розповідає головний спеціаліст відділу мисливського господарства обласного управління Володимир Курилко, — кількість вовків у навколишніх лісах останніми роками помітно збільшилась. Торік навіть навесні, коли місцеві жителі вигнали худобу на пасовище, лісові хижаки вже не боялися наближатися до сіл і нападати на домашніх тварин».


Про справжню біду для лосів від вовчих нападів говорять і у Козелецькому районі, що теж межує з чорнобильською зоною. Так, єгері мисливського господарства «Рись» часто натрапляють на рештки лосів зі слідами жорстокого бою. У Перелюбі Корюківського району мусили організовувати гуртове полювання на вовків, щоб хоч трохи віднадити їх від селянських господарств.


Мисливствознавці вважають однією з причин вовчого нашестя ще й те, що африканська чума знищила багато диких свиней, і вовки змушені забігати в села. До того ж вони не гребують і качками та гусьми.


Говорять спеціалісти і про... помсту вовків людині — якщо вбитого вовка провезти у машині, то рештки вовчої зграї прибіжать до садиби свого кривдника і винищать усю живність.

Чернігівська область.

ТИМ ЧАСОМ

Двох вовків знищили мисливці в лісових угіддях Шацького району. Участь у полюванні взяло 26 чоловіків. Їх трофеями стали 43-кілограмова вовчиця і 58-кілограмовий вовк. З початку зими в цьому прикордонному регіоні вже ліквідовано дев’ять хижаків. На думку фахівців, вони мігрували сюди із сусідніх Білорусі і Польщі.


Максим СОЛОНЕНКО.


Волинська область.