У Чернігові співробітники Служби безпеки України спільно з податковою міліцією під процесуальним керівництвом прокуратури викрили розкрадання посадовцями грошей на ремонті соціальних об'єктів Чернігівщини.

 

Як повідомила прес-служба СБУ, встановлено, що організатором оборудки був керівник одного з департаментів облдержадміністрації. Посадовець залучив до корупційної схеми працівників інших державних та контролюючих органів. За останні два роки з державного бюджету було виділено понад тридцять мільйонів гривень на ремонт та реконструкцію лікарень та навчальних закладів Чернігівщини. Співробітники спецслужби задокументували, що весь цей час начальник департаменту брав відкати з підрядних структур за сприяння в укладанні контрактів.

 

Оперативники СБУ затримали посадовця в обласному центрі під час отримання у власному автомобілі сорока тисяч доларів від представника комерційної структури. Голова ОДА Валерій Куліч цього самого дня в соціальних мережах підтвердив факт затримання свого підлеглого і назвав його прізвище. Очільник області заявив, що таке затримання не перше і не останнє -- всі хабарники мають понести покарання.

 

Проте адвокат затриманого вже заявив, що гроші, про які йдеться як про речовий доказ хабарництва, є власністю затриманого. Як відреагують на це Служба безпеки та прокуратура -- покаже суд. Проте в Чернігові вже є приклад, коли затриманого начальника одного з управлінь обласної адміністрації при отриманні хабара суд звільнив від покарання, бо той переконав, що зовсім то не хабар. Мовляв, гроші, зібрані з підлеглих начальників районних управлінь, -- це допомога на АТО. Суд повірив, суспільство -- ні...

 

Василь ЧЕПУРНИЙ.

 

Чернігів.

 

Голос України