Під час першого пленарного засідання шостої сесії Закарпатської облради депутати ухвалили звернення до Президента України, парламенту і уряду щодо недопущення скасування мораторію на експорт необробленої деревини.

У документі зазначається: «Нами 22 грудня 2016 року було прийнято звернення щодо недопущення скасування мораторію на експорт необробленої деревини. Однак, за інформацією, яка шириться українськими та іноземними засобами масової інформації, за результатами візиту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до Брюсселю президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що «як тільки український уряд представить до парламенту проект закону про скасування заборони на експорт лісу...», то отримає другий транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу у розмірі 600 млн. євро. Ця інформація викликає додаткове занепокоєння громадськості краю».

Адже до депутатів «надходять численні звернення мешканців області, які обурені ситуацією, яка склалася, з проханням не допустити скасування мораторію на експорт необробленої деревини», оскільки це «катастрофічно вплине як на економічну, так і екологічну ситуацію краю, який і так щороку потерпає від нищівних повеней. Зокрема, представники деревообробних підприємств, природозахисники, громадськість краю «у випадку скасування мораторію на експорт необробленої деревини готові вдатися до рішучих дій щодо унеможливлення вивезення необробленої сировини за межі області».

Враховуючи викладене вище, «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, у черговий раз переконливо просимо Президента України, Кабінет Міністрів України і Верховну Раду України, створити умови для розвитку вітчизняної деревообробної промисловості та не допустити скасування мораторію на експорт необробленої сировини».

Тож слово за столицею.

Василь НИТКА.

Закарпатська область.