Українська служба крові отримала апарати для забору та переробки донорської крові. Обладнання на суму майже 790 тисяч євро, яке дасть змогу центрам крові здійснювати стандартизовану заготівлю та переробку донорської крові та вдосконалити забезпечення пацієнтів її компонентами, безплатно надали міжнародний благодійний фонд «Global Medіcal Aіd» та компанія «Vіngmed» із Данії.


Як повідомила «Голосу України» в.о. начальника управління громадського здоров’я МОЗ України Наталія Півень, «заготівля крові в усьому світі — це плановий процес. Сподіваємося, так само скоро буде і в Україні. Нинішній стан справ не дає можливості формувати запаси донорської крові та керувати ними в разі виникнення надзвичайних ситуацій та в особливий період. Саме тому ми з вами часто бачимо повідомлення про оперативний збір донорів і прохання прийти і здати кров».

Наталія Півень зазначила, що недостатнє фінансування закладів служби крові в Україні впродовж останніх десятиліть призвело до зношеності основних фондів. Ця галузь потребує серйозного вдосконалення, залучення сучасних технологій заготівлі донорської крові та її компонентів, їх переробки, тестування, зберігання та розподілу. Наразі заклади служби крові здійснюють заготівлю тромбоцитів методами апаратного аферезу, а вартість одного комплекту становить від 5 до 6,5 тисячі гривень.

Використання автоматичного екстрактора, який надають колеги з Данії, значно знижує вартість такого компонента.


За словами президента Міжнародного благодійного фонду «Global Medіcal Aіd» Ганса Фредеріка Діденсборга, «Україна — це європейська країна, наш сусід, який опинився в дуже специфічній і скрутній ситуації. Ми маємо допомогти сусіду.

Сподіваюся, цей подарунок стане прикладом для благодійних організацій не лише в Європі, а й в усьому світі».


Передане Україні обладнання буде розподілено між 22 закладами служби крові з різних регіонів. Воно дасть змогу розширити перелік компонентів, які виробляють центри крові, а також забезпечити їх якість. Це стане одним із перших кроків до стандартизації заготівлі та переробки донорської крові на компоненти.


Вл. інф.