Уже нинішнього року у селищі Васильківка Дніпропетровської області нове житло отримають 10 сімейних лікарів. Реконструкція колишньої молочної кухні під нього -- ініціатива керівників місцевої амбулаторії, а витрати на будівництво, а це майже чотири мільйони гривень, взяла на себе область.

 

У селищі останні 30 років не виділялось житло медикам. Тож нинішнє будівництво -- це шанс заохотити молодих лікарів їхати працювати в сільську місцевість.

 

Робота з реконструкції будівлі, яка 10 років стояла занедбаною, розпочалася влітку 2016 року. Нині приміщення, яке руйнувалось, не впізнати: відремонтовано дах, утеплено стіни, встановлено нові металопластикові вікна, майже завершено внутрішні роботи. До того ж підрядник планує облаштувати біля будинку зону відпочинку з дитячим майданчиком.

 

Будинок розраховано на 10 квартир: сім -- двокімнатних і три -- однокімнатні. Оскільки будівля розташована на території лікарні, то проблем з тим, як дістатися на роботу, у місцевих медиків не буде.

 

Квартири залишатимуться у комунальній власності, а лікарня візьме на себе витрати з утримання будинку. Мешканці квартир сплачуватимуть лише комунальні послуги. Будинок здадуть в експлуатацію до кінця цього року.

 

Олена ЧЕРНЯВСЬКА.

 

Дніпропетровська область.

 

Голос України