В Івано-Франківську відбулася презентація карти «Вишивана моя Україна». Всеукраїнська однойменна акція була започаткована представниками Державної казначейської служби з нагоди 25-ї річниці незалежності України (на знімку). Скарбничі всіх областей власноруч розшивали територію свого краю притаманними для їхньої місцевості орнаментами, створюючи мапу єдиної неподільної держави. Символічним є те, що розпочали роботу над картою у східній частині країни, а саме у Донецькій області, звідки її передала голова Держказначейства України Тетяна Слюз на Луганщину.

Щодо вишивки на мапі Прикарпаття, то місцеві казначеї відобразили на ній символи, які найбільше характеризують Галичину, Гуцульщину, Опілля та Покуття. Головним атрибутом вишиваної топографії області стала писанка, яка є символом нового життя, Воскресіння Господнього та відродження природи.

Висловлюючи свої враження, заступник голови ОДА Марія Савка відзначила неординарність цього дійства та наголосила на неабиякій майстерності прикарпатців. За її словами, українські казначеї створили надзвичайно гарну карту, на якій простежується любов та вірність своїй державі. До слова, ще минулого року під час сходження воїнів АТО на Говерлу, вишивана карта побувала і там. А незабаром, як повідомила начальник головного управління Державної казначейської служби області Віра Смачило, з Прикарпаття карта попрямує в Антарктиду.

Галина БРУХАЛЬ.

Фото Миколи МАЦЮКА.

Івано-Франківська область.