Очільник Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль вважає неприпустимо високими тарифи на транспортування та розподіл газу. За його словами, в таблиці тарифів із транспортування газу, які для кожної області встановлені окремо, Закарпаття виявилося на першому місці.

 

Одне з головних обґрунтувань надвисокого тарифу -- те, що в області постійно зменшується транспортування газу, в результаті чого "Закарпатгаз" недоотримує доходи.

 

З одного боку, доходи облгазу впали. Це так. А з другого -- Закарпаття стабільно скорочує обсяги споживання голубого палива. Відбувається це за рахунок того, пояснює очільник регіону, що Закарпаття перше в Україні відмовилося від неекономного централізованого опалення, за що область завжди ставили за приклад. Приватний сектор, установи та організації за власні чи бюджетні кошти перейшли на індивідуальне опалення, яке споживає набагато менше газу порівняно з централізованим, а в результаті закарпатці -- замість того, аби їх хвалити за ощадливість -- повинні платити найбільшу в Україні абонплату!

 

Ще один штрих. У багатьох селах (а в області понад дві третини населення живе саме в сільській місцевості) газопроводи прокладалися коштом самих мешканців, то чому вони мають платити таку високу плату за доставку газу? Нарешті, чому в тарифах не враховане географічне розташування області, -- обурюється Г. Москаль. Закарпаття -- найзахідніший регіон, і якщо наша держава отримує реверсний газ зі Словаччини та Угорщини, плата за його транспортування тут має бути найнижчою.

 

"Я направив звернення до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та керівництва НКРЕКП із проханням переглянути тарифи і встановити нові, економічно обґрунтовані", -- констатує голова ОДА.

 

Що ж, побачимо, як зреагує столиця.

 

Василь НИТКА.

 

Ужгород.

 

ФАКТ

 

У Тернополі щомісячна абонплата для споживачів із лічильниками G-4 (які обслуговують будинки та квартири з індивідуальним опаленням) становить 58 грн., у Києві -- 67 грн., у Дніпрі -- 77 грн., а на Закарпатті -- аж 204 грн.!

 

Голос України