Навесні Вільшанське водосховище, розташоване у самому серці Карпат на межі Міжгірського і Хустського районів, потерпає від сміття. Цей стратегічний об’єкт споруджений у п’ятдесятих роках минулого століття, щоб забезпечувати водою Теребле-Ріцьку ГЕС. І ось перед Великоднем обласна влада прийняла рішення очистити його. До робіт підключилися працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій, водники зі спецтехнікою, енергетики (на балансі яких перебуває водосховище), лісівники, а також Хустська та Міжгірська райдержадміністрації.

— Це одне із наймальовничіших місць Закарпаття, яке захаращене сміттям, особливо пластиковими пляшками, — наводить слова голови ОДА Геннадія Москаля його прес-служба. — Весь непотріб у водосховище під час танення снігу та весняного паводка знесли гірські потоки із берегів сусідніх сіл. Місцеві жителі масово викидають сміття в потічки, вони керуються дивною логікою — «головне, щоб віднесло від моєї хати, а що буде нижче за течією, мене не стосується». Зараз спеціальний водний екскаватор та інша техніка звільняють водойму та береги від пластикових відходів. Завершити роботи до Великодня, на жаль, неможливо, оскільки водосховище генерально не прибиралося десятиліттями.

Після свят продовжать розчищати цю водну гладь, а в травні, коли значну частину води спустять, роботи завершать. Але ж, продовжує очільник області, ці масштабні заходи — марні, якщо потічки й далі зноситимуть непотріб у водосховище. Тому Держекоінспекції доручено звернути особливу увагу на села Міжгірського району, що розташовані вище за течією. Людей, які звикли викидати сміття в гірські річки, нещадно штрафуватимуть.

Василь НИТКА.

Закарпатська область.