Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступник Ігор Фартушок, керуюча справами виконкому міської ради Олена Макара, секретар міськради Андріана Сушко зустрілися із журналістами. Одразу було заявлено, що прес-конференції у міській раді відбуватимуться щомісяця.

 

Міський голова коротко поінформував, що тривають капітальні і поточні ремонти вулиць, внутрішньоквартальних територій, покрівель будинків, оновлюються школи і дитсадки. Також спростував чутки, що існує якесь протистояння, — такі розмови надумані, стверджує міський голова, який вважає, що не може бути в раді опозиції, адже всі депутати зацікавлені в розвитку Ужгорода. Є конструктивний діалог з обласною владою, практично щотижня відбуваються зустрічі з керівниками краю щодо питань життєдіяльності міста. Днями відбувся візит Президента України Петра Порошенка до Ужгорода, який дав старт безвізовому режиму саме в нашому краї. Захід відбувся на достойному рівні.
Богдан Андріїв прокоментував, зокрема, ремонт історичної частини міста, оновлення вулиць Корзо, Волошина, повернення статусу пішохідної вулиці Духновича. Вносяться зміни до програми реконструкції центральної частини міста, торік працювали на площі Шандора Петефі, щоб перед реконструкцією покриття завершити ремонти будинків. Тепер продовжать роботи на правобережній частині. Щодо вулиці Духновича, то її не можна зробити пішохідною, бо там розташована міська податкова і нею проїзд на Волошина, де обласна податкова, на Капітульну, де дитсадок, крім того, цією дорогою їдуть до Ужгородського замку. Відремонтувати саму дорогу теж складно, адже вона викладена річковим каменем і архітектурно-художня рада заперечує, щоб не порушити автентичність.
Розповіли і про те, чому затягнулося розроблення стратегії міста. Причина — думки учасників робочої групи, які працювали над документом, розділилися, вирішили оголосити конкурс і запросити фахівців.
Заступник міського голови Ігор Фартушок, відповідаючи на запитання про об’єднання територіальних громад, сказав: поки що звернень до Ужгородської міської ради від найближчих сіл щодо об’єднання не було. Об’єднання громад — справа добровільна, міська рада надіслала відповідні листи до сільських рад усіх найближчих сіл, однак позитивної відповіді не отримала.
Повідомили також, що триває робота над тим, щоб закупити 20 нових автобусів для новоствореного комунального підприємства. Вони повинні вийти на маршрути орієнтовно восени, після того, як відбудуться всі тендерні процедури. На яких маршрутах їздитимуть — вирішуватимуть згодом. Зазначено, що перевізники кажуть про кадрову проблему — є гостра нестача водіїв, чимало фахівців виїздять за кордон.
Прокоментували і розміщення зовнішньої реклами. Як було наголошено, міська влада системно працює над тим, щоб звільнити центр міста і основні транспортні кола від засилля реклами. І результати всі бачать. Із підприємцями, які мали чинні договори про розміщення рекламоносіїв, домовилися, що вони звільнять місця у центрі, натомість їм нададуть альтернативні. Саме тому виконком і ухвалює рішення про надання дозволів на розміщення рекламоносіїв у нових місцях або там, де були демонтовані незаконно встановлені. Загалом кількість зовнішньої реклами не зростає, а навпаки, істотно зменшується. На засіданні виконкому також прийняли рішення про заборону розміщення будь-яких рекламних конструкцій у центральній частині Ужгорода.

Закарпаття.