Служба безпеки України викрила мешканця Чернігівщини, який мав збирати розвідувальну інформацію про техніку та особовий склад українських військових частин біля кордону з РФ, про засоби захисту державного кордону України, особисті дані прикордонників тощо та передавати їх російському куратору.

Як повідомив прес-центр СБУ, мешканець прикордонного населеного пункту впродовж останніх трьох років неофіційно працював на будівельних роботах у Москві та Московській області як трудовий мігрант. Під час чергової поїздки до Російської Федерації чоловік був затриманий представниками ФСБ РФ, які схилили його до негласного співробітництва, погрожуючи кримінальним переслідуванням за нелегальне працевлаштування. У заробітчанина було відібрано письмове зобов’язання про співпрацю з іноземними спецслужбами та, для конспірації, присвоєно псевдонім.
Шпигунську інформацію чоловік мав передавати під час виїздів на роботу в Росію. «У разі відмови чи невиконання завдань або звернення до українських правоохоронних органів заробітчанину погрожували розправою з його родиною», — йдеться в повідомленні. Перебуваючи під психологічним тиском, чоловік почав збирати інформацію, проте був викритий співробітниками української спецслужби.