У селі Хоросно Пустомитівського району, у мальовничій місцевості поблизу Львова, представили агротуристичний кластер «ГорбоГори». Це стало цікавинкою ярмарку «Добрі традиції Галичини». Його другий рік поспіль організовують у районах області з ініціативи департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА. На свято завітали народний депутат України Богдан Дубневич, голова Львівської ОДА Олег Синютка, жителі Львова та довколишніх сіл.

 

 

Цей унікальний проект реалізували фермери Пустомитівщини за сприяння влади. До них приєдналися учасники АТО і науковці. Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив: «Сьогодні демонструємо, що фермери на Львівщині — це вже не просто успішні підприємці, а люди, які здатні об’єднатися і в єдності продемонструвати новий ступінь розвитку. Не тільки наша земля, яка є надзвичайно багатою, дає нам великі можливості, а й найголовніше: наші люди — добрі, мудрі, працьовиті. Кластер «ГорбоГори» — ще один приклад того, як, об’єднуючись, люди отримують ще кращий добробут та злагоду».


Один із засновників агротуристичного кластера «ГорбоГори» — учасник АТО, голова фермерського господарства Антон Мільчевич, повернувшись зі сходу, не лише відновив діяльність своєї ферми, на якій утримує майже 400 овець, а й залучає до роботи своїх побратимів. Він розповів про ідею кластера: «Наш задум — створити постійно діючий майданчик для громадськості та місцевого населення. «ГорбоГори» утворили три сільські ради, розташовані поруч. Тепер ще й інші сільські ради висловили бажання доєднатись, адже проект надзвичайно цікавий».


Під час відкриття на сцені виступали художні колективи, присутніх розважав гуморист Стефко Оробець. У зоокуточку діти зі Львова дивилися на овець, павичів, телят та інших звірів, яких малеча у місті не бачить. Також можна було покататися на повітряній кулі і конях, власноруч виготовити прикраси з овечої шерсті, навчитися різьбярства, розпису дерев’яних іграшок, постріляти у пневматичному тирі. Поруч вирував ярмарок, на якому очі розбігалися від різноманітних смаколиків.


Організатори запевняють, що «ГорбоГори» повинні стати постійно діючим майданчиком для зустрічі громади. Тут незабаром відбудеться свято обжинок, на яке запросять фермерів з усієї Львівщини. А різьбярі зголосилися провести майстер-класи з популяризації цієї професії.

Львівська область.


Фото автора.