-- Вибухи, про які говорять люди, це піротехніки знешкоджують виявлені боєприпаси, -- уточнили в оперативному штабі з ліквідації наслідків пожежі на військовому арсеналі біля райцентру Калинівка на Вінниччині. -- Вибухи ж від детонації припинилися після 19-ї години 27 вересня.

 

На знімку:

 

чоловік біля зруйнованої хати.

 

Фото Андрія КРАВЧЕНКА.

 

На знімках:

 

у школі села Павлівка вибито всі вікна і двері.

 

Фото Василя БАБІЯ.

 

У Павлівці пошкоджено 80 відсотків будинків

 

Шість груп піротехніків обстежують територію села Павлівка, що розташоване поруч з арсеналом. Про це повідомив «Голосу України» сільський голова Павлівки Віктор Кособуцький. Цей населений пункт опинився в епіцентрі біди.

 

-- Люди потроху повертаються до домівок, бо ж полишали худобу, господарство, -- каже Віктор Васильович. -- У частині села відновили постачання електрики. Газ відсутній. Поки сапери не завершать роботу, його не включать. Таку маю інформацію, передаю її односельцям.

 

У Павлівці пошкоджено понад 80 відсотків будинків. Один з них згорів ущент. Сільський голова уточнив, що у ньому проживала сім’я пенсіонерів із сином, який займається підприємництвом. На той час господарів помешкання евакуювали. «Найбільше пошкоджених будинків з вибитими вікнами і зруйнованої покрівлею, -- уточнив Віктор Кособуцький. -- З ранку й до вечора робимо обхід, складаємо акти пошкоджень, на підставі цих документів людям компенсуватимуть втрати».

 

Таку само роботу проводять у сусідньому селі Лаврівка Вінницького району. «У нас теж багато зруйнованих будинків, -- повідомив сільський голова Анатолій Козир. -- Село залишається без газопостачання. Подачу електрики відновили. Частина людей повернулася до своїх обійсть. Складаємо акти пошкоджень, щоб надати їх для відшкодування збитків».

 

Загалом 15 тисяч мешканців населених пунктів у зоні надзвичайної події не отримують блакитного палива. Керівник прес-служби підприємства ПАТ «Вінницягаз» Оксана Поліщук повідомила, що відключення споживачів -- це вимушений захід. Відновити постачання газу можна буде тільки після перевірки мереж. Фахівці візьмуться до роботи, щойно завершать обстеження території військові. Ще п’ять тисяч осіб не можуть користуватися електрикою.

 

Адреси депутатських пунктів прийому допомоги

 

У Вінниці депутати облради з фракції партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» організували три пункти допомоги постраждалим від вибухів на арсеналі боєприпасів. За словами депутата Людмили Станіславенко, за власні кошти придбали продукти, теплі речі і роздали їх людям, яких розмістили у шести школах Вінниці, а також у медзакладах.

 

-- Телефонують небайдужі з різних куточків держави і пропонують допомогу, -- каже пані Людмила. -- Для них, а також для вінничан, повідомляю, де розташовані організовані нами пункти прийому допомоги: Вінниця, вул. Гагаріна, 4, вул. Князів Каріатовичів, 189 та торговий комплекс «Юність», що на проспекті Юності, 31 а.

 

Світлим променем у цій страшній історії стало народження двох немовлят. Вони з’явилися на світ у жінок, евакуйованих у тривожну ніч із Калинівської районної лікарні до медзакладів Вінниці.

 

Віктор СКРИПНИК.

 

Вінницька область.

 

Голос України