Укр | Рус
Футбол. Господарі першими достроково вийшли до 1/8 фіналу Футбол. Поляки несподівано зазнали фіаско Допоможіть розшукати пенсіонерку із Здолбунова Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку зі смертю поета та державного діяча, Героя України Івана Драча Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України Футбол. Робили ставку на Колумбію, а перемогла Японія Хочеш миру - не втрачай боєздатності Марін Ле Пен зобов'язали повернути Європарламенту €300 тисяч Глава Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі - про санкції за Керченський міст: Це хороша пропозиція Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Погрожують борцям з наркотиками Миколаївця, який служив у так званій <<ДНР>>, заочно засудили до 11 років в'язниці Тваринники готуються отримати бюджетну дотацію Шахта дожила до поважного віку і продовжує працювати Народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам'ять видатного українського поета, Героя України Івана Драча
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
05.12.2017

Від споживчих настроїв до індексу щастя через... копійчану оптимізацію

Віктор БОНДАР

Модними стали нині дослідження-опитування-аналізи! Здавалося б, радіти вже немає чому, а переглянеш ті життєстверджуючі цифри, прочитаєш оптимістичні прогнози і, дивись, переймешся таки-и-и-им оптимізмом!
«Споживчі настрої українців покращилися на 3,6 пункту порівняно з попереднім показником — до 62,6 після п’яти місяців стабільності», — свідчать дані дослідження компанії GfK Ukraine. Тобто, згідно з дослідженням, було непогано — гріх скаржитися — а стало ще краще! Це за шкалою від 0 до 200?!
«Позитивні зміни у споживчих настроях українців є наслідком зростання пенсій у жовтні поточного року, а також очікувань запланованого збільшення стипендій у листопаді та мінімального розміру заробітної плати на початку наступного року», — коментують аналітики компанії. Не сперечатимемося з фахівцями, індекс, можливо, і зріс, чого не скажеш про матеріальне становище пересічного українця! Адже, ще раз підкреслимо, що оті 3,6 пункту за шкалою від 0 до 200, як на наш неупереджений погляд, не є переконливим свідченням небувалого зростання. А навпаки!
Тим часом інші дослідники вважають, що конфлікт на сході країни нашкодив нашій і без того слабкій економіці. Україна увійшла до трійки найнещаснiших країн на рівні з Гаїті та Південним Суданом. У дослідженні наголошується, що Україна — єдина європейська країна, що потрапила в антирейтинг щастя. Про це йдеться на сайті американського центру вивчення громадської думки Інституту Геллапа. Згідно з даними, 41% населення України перебуває у важкій ситуації і можуть вважатися нещасними. В цьому відношенні співвітчизників випередили тільки жителі Південного Судану та гаїтяни, де без малого половина населення... щаслива.
У трійку найщасливіших країн, за даними того ж таки Інституту Геллапа, увійшли Норвегія, Данія, Ісландія. Нам, на жаль, найближчим часом це не загрожує.
В Україні хочуть відмовитися від дрібних монет. Ідею, схоже, висунув той, хто сам копійки не рахує, бо не пропонував би округлювати до меншого чотири номінали, а до більшого — п’ять. Національний банк через свою веб-сторінку запросив українців обговорити «можливість оптимізації» обігу монет дрібних номіналів.
Суть пропозиції: оскільки монети 1, 2 та 5 копійок «майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення», а їх виготовлення тепер стало дорожчим за номінал, — то треба зупинити їх подальше карбування. Заразом припинити карбувати і 25 копійок, оскільки без «п’ятачків» їх не можна буде розміняти. Нацбанк пропонує навіть вибір: «дрібні» оголосити недійсними і вилучити або, не чіпаючи обіг, припинити карбувати нові монети, а старі хай ходять, поки не зітруться нанівець чи власники віддадуть їх нумізматам або дітям — гратися.
Разом із цією ідеєю обіцяно круглити суми в чеках: від копійки до чотирьох — в менший бік, від 5 до 9 — в більший: «чвертку хліба 3,14 грн порахують як 3,10, а сіль 6,59 — як 6,60» (приклад наводимо за текстом з сайту Нацбанку), але круглитися буде не кожен товар, а підсумований чек, тому новація «не матиме жодного впливу на інфляцію ані прямо, ані опосередковано». Ось воно — справжнє щастя!

Підсумовував Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну