Укр | Рус
Кібератаку на Олімпіаді здійснили росіяни і <<списали>> її на КНДР - Washington Post Футбол. Велика перемога «Шахтаря», а «Динамо» програло «Вересу» Програма <<Флот за тиждень>> від 25.02.2018 Постійний представник України при Раді Європи, посол Дмитро Кулеба: Кремль не зможе нав'язати Україні свою <<версію>> миротворців ООН У Петербурзі затримали активіста з прапором України ДТП у Львові: водій мікроавтобуса насмерть збив 10-річну дитину Постійний представник України при Раді Європи, посол Дмитро Кулеба: Рада Європи може змусити РФ припинити репресії у Криму Один день із життя церкви у Чорноголовій Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18:00 25 лютого 2018 року Взимку у Польщі жертвами морозів стали 46 людей До латвійського <<списку Магнітського>> включені нинішній очільник Чечні Рамзан Кадиров і голова Слідчого комітету Російської Федерації Олександр Бастрикін Оперативна інформація щодо порушення теплопостачання в Немишлянському районі Харкова (станом 16:00 25 лютого 2018 року) Берлін і Париж вимагають, щоб Москва використовувала вплив на Башара Асада і домоглася розрядки ситуації в Сирії У Росії затримали учасника <<маршу Нємцова>> із прапором України Попри морози: перші шафрани розквітли в Ужгороді
Загрузка...
Голосування
Як ви ставитеся до обіцянок уряду перерахувати пенсійні виплати?

Голосувати

Чи вдалося вам уже скористатися безвізовим режимом?

Голосувати
На головну
05.12.2017

Від споживчих настроїв до індексу щастя через... копійчану оптимізацію

Віктор БОНДАР

Модними стали нині дослідження-опитування-аналізи! Здавалося б, радіти вже немає чому, а переглянеш ті життєстверджуючі цифри, прочитаєш оптимістичні прогнози і, дивись, переймешся таки-и-и-им оптимізмом!
«Споживчі настрої українців покращилися на 3,6 пункту порівняно з попереднім показником — до 62,6 після п’яти місяців стабільності», — свідчать дані дослідження компанії GfK Ukraine. Тобто, згідно з дослідженням, було непогано — гріх скаржитися — а стало ще краще! Це за шкалою від 0 до 200?!
«Позитивні зміни у споживчих настроях українців є наслідком зростання пенсій у жовтні поточного року, а також очікувань запланованого збільшення стипендій у листопаді та мінімального розміру заробітної плати на початку наступного року», — коментують аналітики компанії. Не сперечатимемося з фахівцями, індекс, можливо, і зріс, чого не скажеш про матеріальне становище пересічного українця! Адже, ще раз підкреслимо, що оті 3,6 пункту за шкалою від 0 до 200, як на наш неупереджений погляд, не є переконливим свідченням небувалого зростання. А навпаки!
Тим часом інші дослідники вважають, що конфлікт на сході країни нашкодив нашій і без того слабкій економіці. Україна увійшла до трійки найнещаснiших країн на рівні з Гаїті та Південним Суданом. У дослідженні наголошується, що Україна — єдина європейська країна, що потрапила в антирейтинг щастя. Про це йдеться на сайті американського центру вивчення громадської думки Інституту Геллапа. Згідно з даними, 41% населення України перебуває у важкій ситуації і можуть вважатися нещасними. В цьому відношенні співвітчизників випередили тільки жителі Південного Судану та гаїтяни, де без малого половина населення... щаслива.
У трійку найщасливіших країн, за даними того ж таки Інституту Геллапа, увійшли Норвегія, Данія, Ісландія. Нам, на жаль, найближчим часом це не загрожує.
В Україні хочуть відмовитися від дрібних монет. Ідею, схоже, висунув той, хто сам копійки не рахує, бо не пропонував би округлювати до меншого чотири номінали, а до більшого — п’ять. Національний банк через свою веб-сторінку запросив українців обговорити «можливість оптимізації» обігу монет дрібних номіналів.
Суть пропозиції: оскільки монети 1, 2 та 5 копійок «майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення», а їх виготовлення тепер стало дорожчим за номінал, — то треба зупинити їх подальше карбування. Заразом припинити карбувати і 25 копійок, оскільки без «п’ятачків» їх не можна буде розміняти. Нацбанк пропонує навіть вибір: «дрібні» оголосити недійсними і вилучити або, не чіпаючи обіг, припинити карбувати нові монети, а старі хай ходять, поки не зітруться нанівець чи власники віддадуть їх нумізматам або дітям — гратися.
Разом із цією ідеєю обіцяно круглити суми в чеках: від копійки до чотирьох — в менший бік, від 5 до 9 — в більший: «чвертку хліба 3,14 грн порахують як 3,10, а сіль 6,59 — як 6,60» (приклад наводимо за текстом з сайту Нацбанку), але круглитися буде не кожен товар, а підсумований чек, тому новація «не матиме жодного впливу на інфляцію ані прямо, ані опосередковано». Ось воно — справжнє щастя!

Підсумовував Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну