На вулицях Маріуполя — по-весняному сонячна погода. Жителі роблять закупи перед різдвяними святами. Як реагує ринок на новорічний попит?

У м’ясному ряду невеликого базарчика на околиці міста покупців не густо. Свинина — від 90—95 гривень за кілограм корейки до 140 гривень за антрекотову частину. Сало — 90 гривень за кілограм.

Зазначу, що навіть в останні дні грудня, у період найбільшого попиту на продукти, на ринках практично не було черг. «Раніше черга починалася від входу в павільйон, а тепер — один-два покупці, і все», — поскаржилася продавець сирів на центральному ринку Маріуполя. У її відділі представлено понад два десятки твердих сирів за ціною від 156 до 270 гривень за кілограм.

Єдина черга, яку довелося побачити, — біля яток, де продають курей і яйця. Ці продукти залишаються відносно доступними навіть на тлі передсвяткового подорожчання. Наприклад, десяток яєць пропонують від 24 до 32 гривень за кілограм.

У селищі Сартана ціни на м’ясо доступніші: антрекот і шийна частина — 120 гривень за кілограм, корейка — 90 гривень, сало — 75 гривень. «Комбікорм коштує 5,5 гривні за кілограм, по чому ж тоді продавати м’ясо? — нарікає продавець Григорій. — Адже худоба не гриби, сама не росте. За нею потрібен постійний догляд».

Ціни на інші популярні в ці дні продукти майже не відрізняються в супермаркетах і на ринках. Наприклад, кілограм мандаринів коштує 35—38 гривень, залежно від країни походження. Щоправда, за спостереженнями покупців, за тиждень до нового року ті самі мандарини коштували 27 гривень. Завищені ціни на святкові продукти — звичайна практика у продавців.

Донецька область.