У галереї народного мистецтва відкрилась виставка кераміки відомого гончара з Чигирина Євгена Поступайла (на знімку). Майстер з гетьманської столиці — учень легендарного Якова Брюховецького. Того самого народного «академіка» гончарства, котрий відродив гончарну славу свого села, знаменитий головківський фляндрований розпис.

Євген не тільки підхопив естафету старійшини, а й розвинув і поглибив унікальний брунатно-смарагдовий почерк головківської кераміки. Велика колекція глечиків, мисок, полумисків, макітер, горщиків Поступайла зберігається у фондах Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», у столичних музеях та галереях.
Нещодавно Євген Поступайло демонстрував свої гончарні витвори у музейних закладах Білорусі. Його персональна виставка мала великий успіх, а стародавня техніка фляндрованого розпису зацікавила науковців та фахівців з кераміки.
Нинішня черкаська виставка «Головківська миска — з глибини століть» — ще один крок у розвитку заслуженого майстра народної творчості України Євгена Поступайла.

Фото автора.