Про особистий прийом громадян головами комітетів Верховної Ради України,
головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України
під час роботи сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання

Відповідно до графіка особистого прийому громадян головами комітетів Верховної Ради України, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання в приймальні Верховної Ради України відбулися, як і було заплановано, 36 особистих прийомів громадян. З них особисто приймали громадян 12 очільників парламентських комітетів і депутатських фракцій у Верховній Раді України, якими прийнято 177 відвідувачів.

Ще 13 прийомів проведено першими заступниками, заступниками голів парламентських комітетів, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, секретарями комітетів Верховної Ради України, до яких звернулися 78 відвідувачів.
Решта 11 прийомів громадян були проведені членами комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України народними депутатами України, які прийняли 216 відвідувачів.
Загалом на особистих прийомах побував 471 відвідувач, від яких отримано 500 звернень, з яких 446 — письмових та 54 — усних.
Переважна більшість громадян, які відвідали особисті прийоми у Верховній Раді України, — мешканці м. Києва (265 осіб, або 56,26 відсотка від загальної кількості відвідувачів) та Київської області (57 осіб, або 12,1 відсотка).
Серед загальної кількості пропозицій, заяв і скарг громадян, поданих головам комітетів Верховної Ради України, головам депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, переважають звернення найменш соціально захищених верств населення: пенсіонерів (315 звернень, або 63 відсотки від загальної кількості звернень) та безробітних (43 звернення, або 8,6 відсотка). З їх числа переважали звернення осіб з інвалідністю І—ІІІ груп — 143, ветеранів праці — 71, дітей війни — 25, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і осіб, котрі постраждали від Чорнобильської катастрофи — 23, членів багатодітних родин та одиноких матерів — 20, осіб з інвалідністю внаслідок війни — 18, переселенців або внутрішньо переміщених осіб — 13.
Загалом під час роботи сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання на особистих прийомах голів парламентських комітетів, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України відвідувачами порушено 728 питань. Превалюючими серед них залишаються питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян, які становлять третину — 255, або 35 відсотків від загальної кількості питань, порушених під час особистих прийомів. Понад половина з них, як і раніше, стосуються діяльності правоохоронних органів, незаконних методів ведення слідства, тяганини зі слідством, діяльності виконавчої служби, суддівської гілки влади.
Незважаючи на зменшення загальної кількості звернень, поданих відвідувачами під час особистих прийомів головам комітетів Верховної Ради України, головам депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, продовжує зберігатися стійка тенденція до подальшого збільшення кількості звернень з питань соціального захисту — 128, що становить 17,6 відсотка від загальної кількості питань. Серед звернень на соціальну тематику попри поступове зменшення порівняно з п’ятою-шостою сесіями Верховної Ради України восьмого скликання актуальними залишаються прохання про надання матеріальної допомоги для розв’язання соціально-побутових проблем.
У зверненнях громадян на особистих прийомах у приймальні Верховної Ради України до голів комітетів Верховної Ради України, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України не втрачають своєї актуальності й питання житлової політики — 42, або 5,8 відсотка від загальної кількості питань, порушених під час особистих прийомів.
Як свідчить тематичний аналіз пропозицій, заяв і скарг громадян до голів парламентських комітетів, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, поданих на особистому прийомі у приймальні Верховної Ради України, актуальними для відвідувачів залишаються звернення з питань діяльності органів місцевого самоврядування — 37, або 5,1 відсотка від загальної кількості порушених питань; фінансової, податкової, митної політики — 36, або 5 відсотків; відгуки щодо діяльності Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України — 36, або 5 відсотків; аграрної політики і земельних відносин — 31, або 4,3 відсотка; праці й заробітної плати — 23, або 3,2 відсотка; охорони здоров’я — 22, або 3 відсотки; комунального господарства — 20, або 2,8 відсотка; екології та природних ресурсів — 14, або 1,9 відсотка; діяльності центральних органів виконавчої влади — 13, або 1,8 відсотка; діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин — 11, або 1,6 відсотка від загальної кількості питань, порушених на особистих прийомах.
Усі письмові звернення громадян, отримані під час особистих прийомів, розглядалися й опрацьовувалися у секретаріатах парламентських комітетів, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, надсилалися до компетентних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, правоохоронних і судових органів.
Із загальної кількості звернень, поданих відвідувачами під час особистих прийомів голів комітетів Верховної Ради України, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, станом на 24 січня 2018 року отримано 379 відповідей про результати розгляду звернень. З них 110 звернень, або 22 відсотки, вирішено позитивно; на 91, або 18 відсотків, дано роз’яснення; 127, або 25 відсотків, переадресовано за належністю до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних і судових органів; на 47, або 10 відсотків, отримано проміжні відповіді; у чотирьох випадках на звернення громадян отримано відповіді з обґрунтованою відмовою у задоволенні порушених заявниками питань; 121 пропозиція, заява та скарга, або 24 відсотки, продовжує перебувати на контролі.

Відділ з питань звернень громадян
апарату Верховної Ради України.