Рекордсмена-сома вагою понад 140 кілограмів вполювали у Кременчуцькому водосховищі підводні мисливці (на знімку). За даними спеціалістів, виловленому екземпляру щонайменше 70 років. Щоб доправити сома на берег, підводні рибалки викликали підмогу. Транспортували великоваговика вантажним автомобілем.

Утім, голова черкаської обласної організації Всеукраїнського товариства захисту природи Микола Чорний вважає таке полювання варварством.
— Маточне поголів’я сомів концентрується в зимовий період у ямах водойм, де відсутнє промерзання. Вони у цей час спокійні, малорухливі. Щоб уберегти популяцію від знищення підводними мисливцями, закон забороняє полювати на сомів у зареєстрованих рибінспекцією зимових ямах. Однак дозволяється виловлювати чи полювати на тварин в інших місцях. Як природоохоронець я вважаю, що вбивати маточних особин — варварство. Якщо у сітку чи в ятер потрапив рідкісний екземпляр, його потрібно випустити. Мільйони ікринок з такого гіганта поповнили б рибні запаси водойми. А споживання м’яса 50—70-річного сома, переконаний, нікому не додасть здоров’я.

Фото надане автором.