Укр | Рус
Футбол. В Олександрії мінімальна перемога господарів, в Одесі – сніг У Києві виявили нічний цех з виробництва шаурми, де працювали і жили нелегали В Україні виловили майже 100 тис. тонн риби За сім днів бомбардувань у сирійській Гуті загинули 505 осіб, понад 100 з них – діти Київ відповів на заяву Москви щодо закону про реінтеграцію Донбасу Україна вітає Естонію із 100-річчям незалежності Чехія бойкотуватиме етап Кубка світу з біатлону в Тюмені У понеділок в Україні похолодає до -25 У Польщі висунули звинувачення працедавцеві українки, залишеної після інсульту на лавці Поліцейські Черкащини протягом доби розшукали дитину, яку викрав житель Уманського району У Краматорську школярка попросила поліцейських втрутитися у конфлікт США: озброєна жінка в'їхала в огорожу біля Білого Дому Окупанти на Донбасі створюють спецзагони для придушення непокори Медики Тернопільщини вперше здійснили операцію на відкритому серці Бойовики ОРДО продовжують практику зосередження важкої техніки та озброєння за межами відведення
Загрузка...
Голосування
Чи варто Україні йти назустріч усім вимогам МВФ?

Голосувати

З чим ви пов’язуєте затримання українських високопосадовців?

Голосувати
На головну
08.02.2018

Щоб забезпечити собі безбідну старість

Сергій ДЕМСЬКИЙ

Молодих не турбують пенсії: все життя у них ще попереду, планів, сил та ілюзій повно, тож і не тривожаться вони поки що за своє майбутнє. Вони ще встигнуть «переформатуватися». Інша річ — ті, кому вже трохи за 40. Вони пережили буревії та безробіття перебудови, складнощі економічного становлення юної держави, кілька фінансових криз, ще й дві революції на додачу. А тепер, як кажуть, «пенсія — на горизонті», а трудова книжка має суттєві пробіли (бо не завжди щастило знаходити офіційну роботу із «білою» зарплатою). А перед очима — ще й злиденна бідність нинішніх пенсіонерів... 
Чого ж чекати 40—50-літнім на старості — за 10—20 років — згідно з пенсійною реформою? З проханням розтлумачити пенсійні нововведення до редакції звернулися читачі. Ось деякі з їхніх запитань:

1. Поясніть, будь ласка, як вираховуватиметься пенсійний стаж? Яким буде мінімальний страховий стаж?
У законодавстві стаж, який дає право на призначення пенсії, називається страховим, тобто це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. При цьому до страхового стажу зараховують трудовий стаж, підтверджений відповідними документами (трудовою книжкою, довідками з місць роботи претендента на пенсію). Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто не менше 819,06 грн (22 відсотки від встановленої мінімальної заробітної плати).
Загалом для призначення мінімального розміру пенсії за віком треба мати страховий стаж чоловікам — 35 років, жінкам — 30. Сьогодні ж мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком на загальних умовах становить для всіх 25 років. А кожного наступного року він збільшуватиметься до максимально встановлених розмірів для чоловіків і жінок на один рік. До 2028-го він досягне свого максимального розміру — 35 років.
Варто зазначити, що з  1 січня 2028-го за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу пенсія призначатиметься незалежно від віку. Тобто її може бути призначено до досягнення людиною 60 років.
2. Чи правда, що час навчання у вищих навчальних закладах, служба в армії та відпустка по догляду за дитиною віднині не входитимуть у трудовий стаж?
Ні, неправда. До страхового стажу (до речі, до нього зараховується весь трудовий) входить, зокрема, час декретної відпустки, відпустки по догляду за дитиною, військова служба, навчання у вищих і середніх спеціальних закладах, період безробіття, протягом якого особа отримувала допомогу з безробіття (крім одноразової її виплати для організації підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації. Повний перелік видів трудової діяльності, які зараховуються до стажу, зазначено в статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Сергій ДЕМСЬКИЙ.

ДАЛІ БУДЕ.

Всі статті рубрики На головну