Укр | Рус
Наслідок буревію - комунальна катастрофа Знову постраждали школярі Футбол. Полтава може залишитися без Ліги Європи Бокс. Постол і Тейлор провели першу дуель поглядів Футбол. З'явилася додаткова можливість побачити фінал Ліги чемпіонів для 15 тисяч осіб Ірина Геращенко закликала міжнародні організації активніше виступати за звільнення незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях України та в РФ (відео) Президент України провів телефонну розмову з Канцлером Німеччини Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія за підсумками Погоджувальної ради (відео) Завдання спілки - розвиток дитячого футболу У села є власний музей Головного лікаря обрали на конкурсі Підполковника поліції підозрюють у хабарництві Кам'янець-Подільський їв вареники і встановлював рекорди Перший заступник Голови ВРУ Ірина Геращенко закликала міжнародні організації зайняти більш активну позицію щодо захисту прав заручників та політв’язнів Кремля Парламент має докласти всіх зусиль, щоб Україна якнайшвидше вийшла зі статутних органів СНД, - Представник Президента у ВРУ Ірина Луценко
Загрузка...
Голосування
Чи підтримуєте ідею запровадження донорства органами людини в Україні?

Голосувати

Чи згодні ви стати донором органів післі своєї смерті?

Голосувати
На головну
08.02.2018

Щоб забезпечити собі безбідну старість

Сергій ДЕМСЬКИЙ

Молодих не турбують пенсії: все життя у них ще попереду, планів, сил та ілюзій повно, тож і не тривожаться вони поки що за своє майбутнє. Вони ще встигнуть «переформатуватися». Інша річ — ті, кому вже трохи за 40. Вони пережили буревії та безробіття перебудови, складнощі економічного становлення юної держави, кілька фінансових криз, ще й дві революції на додачу. А тепер, як кажуть, «пенсія — на горизонті», а трудова книжка має суттєві пробіли (бо не завжди щастило знаходити офіційну роботу із «білою» зарплатою). А перед очима — ще й злиденна бідність нинішніх пенсіонерів... 
Чого ж чекати 40—50-літнім на старості — за 10—20 років — згідно з пенсійною реформою? З проханням розтлумачити пенсійні нововведення до редакції звернулися читачі. Ось деякі з їхніх запитань:

1. Поясніть, будь ласка, як вираховуватиметься пенсійний стаж? Яким буде мінімальний страховий стаж?
У законодавстві стаж, який дає право на призначення пенсії, називається страховим, тобто це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. При цьому до страхового стажу зараховують трудовий стаж, підтверджений відповідними документами (трудовою книжкою, довідками з місць роботи претендента на пенсію). Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто не менше 819,06 грн (22 відсотки від встановленої мінімальної заробітної плати).
Загалом для призначення мінімального розміру пенсії за віком треба мати страховий стаж чоловікам — 35 років, жінкам — 30. Сьогодні ж мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком на загальних умовах становить для всіх 25 років. А кожного наступного року він збільшуватиметься до максимально встановлених розмірів для чоловіків і жінок на один рік. До 2028-го він досягне свого максимального розміру — 35 років.
Варто зазначити, що з  1 січня 2028-го за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу пенсія призначатиметься незалежно від віку. Тобто її може бути призначено до досягнення людиною 60 років.
2. Чи правда, що час навчання у вищих навчальних закладах, служба в армії та відпустка по догляду за дитиною віднині не входитимуть у трудовий стаж?
Ні, неправда. До страхового стажу (до речі, до нього зараховується весь трудовий) входить, зокрема, час декретної відпустки, відпустки по догляду за дитиною, військова служба, навчання у вищих і середніх спеціальних закладах, період безробіття, протягом якого особа отримувала допомогу з безробіття (крім одноразової її виплати для організації підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації. Повний перелік видів трудової діяльності, які зараховуються до стажу, зазначено в статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Сергій ДЕМСЬКИЙ.

ДАЛІ БУДЕ.

Всі статті рубрики На головну