Укр | Рус
Хокею на Олімпіадах жити! Проект закону S.3336 «Акт про захист Америки від кремлівської агресії-2018», внесений на розгляд Сенату, передбачає чітко визначений перелік санкцій проти російських установ та фізичних осіб, які має затвердити президент США 15 серпня відбудеться засідання робочої підгрупи з напрацювання змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності досудового розслідування Президент України провів зустріч з Міністром з питань охорони навколишнього середовища, Міністром у справах Єрусалима та спадщини Держави Ізраїль Сенцов у передкритичному стані Поліцейські розшукують зловмисника, причетного до поранення жителя села Зносичі Футбол. «Брага» перед домашнім матчем із «Зорею» зазнала втрати Ювелірні крадії зі столиці постануть перед рівненським судом Дорога до бункера стане сучасною Офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міністерство з питань тимчасово окупованих територій об'єднають зусилля заради бранців Кремля Російська правозахисниця Зоя Свєтова відвідала у колонії в Лабитнангі українського режисера Олега Сенцова, що тримає голодування. За його словами, стан здоров'я у нього зараз «передкритичний» Олег Сенцов, російські ліберали та імперська гебня Житло - пільговикам Екстремальна спека до 2050 року накриє майже тисячу міст В анексованому Криму у заарештованого фігуранта «справи українських диверсантів» Володимира Дудки погіршився стан здоров'я - почалися проблеми з серцем
Загрузка...
Голосування
Якщо роботодавець своєчасно не платить зарплату, ви

Голосувати
На головну
09.02.2018

Не всі багаті успішні

Василь ЧЕПУРНИЙ.

Найбільшою громадою на Чернігівщині є Сновська, вона включає весь район: 57 населених пунктів, понад 1280 квадратних кілометрів. Проте за кількістю населення найбільша громада — Менська, тут понад 27 тисяч мешканців. А найменшою є Макіївська: там і населення лише 1600 мешканців, і площа — 106 квадратних кілометрів. Єдиний район, в якому немає жодної об’єднаної територіальної громади, — Новгород-Сіверський.

Директор Центру підтримки місцевого самоврядування  Ірина Кудрик та михайло-коцюбинський селищний голова Микола Завальний.

ЦИТАТА

«Гроші —  не головне. Бо у нас в бюджеті Наумівки був, вважайте, мільйон, а дах протікав. Треба вміти розпорядитися грошима. А це можна в умовах ОТГ, коли приходять професійні кадри».

Голова Корюківської ОТГ Ратан АХМЕДОВ (на знімку).

Фото надано чернігівським Центром підтримки місцевого самоврядування.

Про все це йшлося на прес-конференції в чернігівському Центрі підтримки місцевого самоврядування, на яку приїхали лідери трьох успішних громад.

Найбільше запитань було пов’язано з перерозподілом завеликих доходів у трьох громадах — Деснянській та Гончарівській, де розташовані військові частини, і Корюківській, на території якої — одна з найбільших у Східній Європі шпалерних фабрик.

«Такий перерозподіл ресурсів передбачений законодавством і здійснюється на підставі індексу податкоспроможності — співвідношення рівня податків з доходів фізичних осіб (ПДФО), які збирають на території громади, до середньоукраїнського на одного громадянина. У громадах з великою кількістю робочих місць і відповідними відрахуваннями ПДФО цей індекс вищий, ніж у тих, де бюджети формуються переважно за рахунок земельного податку. І зазначеним індексом держава регулює фінансову спроможність ОТГ», — наголосила директор Центру підтримки місцевого самоврядування Ірина Кудрик.

За її словами, вилучається не весь надлишок, а лише те, що перевищує 110 відсотків від різниці. А дотуються громади, де індекс менш як 90 відсотків. До того ж вирівнювання відбувається тільки за податком з доходів фізичних осіб, а решта доходів залишається у розпорядженні громади. Тобто хочете мати більше грошей — не розраховуйте лише на податки з підвищених унаслідок війни виплат військовослужбовців, а розвивайте свою інфраструктуру.

Загалом доходи ОТГ зросли в 3—5 разів. Проте, як зауважив корюківський міський голова Ратан Ахмедов, не треба дуже радіти цим цифрам, бо настільки ж виросли і видатки. Натомість, наголошували учасники прес-конференції, важливішим є те, що громади подали проекти до Державного фонду регіонального розвитку. Як зізнався той-таки же Ратан Ахмедов, коли його обрали головою, перший його дзвінок був мамі, а другий — у Центр підтримки місцевого самоврядування. «Ми починали, як сліпі кошенята, — сказав михайло-коцюбинський селищний голова Микола Завальний. — Тепер завершуємо створення стратегії розвитку. Найважче — підняти людей на діалог. Проте акція «Громада очима дітей» сколихнула бага-тьох, і ми побачили і класи, які хочуть мати діти, і красиві будинки, і дороги».

Микола Завальний поспішав до обласної державної адміністрації. Я пожартував: «Те, що ви до районної влади не їздите і вона вас не турбує, — знаю. А в обласній ще є справи?». Він підтвердив, що районна влада вже не вказує, а лише запрошує до спільної роботи. Це просто як штришок до зростаючої самостійності громад.

Чернігівська область.

Всі статті рубрики На головну