Голова Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, голова Національної групи «Парламентарії за глобальні дії» Григорій Немиря провів зустріч із Президентом міжнародної організації «Парламентарії за глобальні дії» (PGA) Маргаретою Седерфельт та Генеральним секретарем PGA Девідом Донатом-Каттіном.

Сторони обговорили ситуацію в Україні та питання міжпарламентського співробітництва. Окремо йшлося про захист прав і свобод людини в нашій державі, стан системи правосуддя та перспективи ратифіка-
ції Україною Римського статуту.

«Для нас дуже важливо бути в Україні в цей час викликів. Ваша країна має бути в центрі міжнародного порядку денного, враховуючи неоголошену війну на сході України та незаконну анексію Криму Росією», — сказала Маргарета Седерфельт.

У свою чергу Григорій Немиря подякував за підтримку та наголосив на необхідності ратифікації Римського статуту та приєднання України до Міжнародного кримінального суду (МКС).

Крім того, сторони обговорили питання, пов’язані з організацією в Україні Щорічного форуму міжнародної організації «Парламентарії за глобальні дії». У зустрічі також брали участь народний депутат України Світлана Заліщук та експерт Центру громадянських свобод Марина Ліліченко.

Довідково

Римський статут Міжнародного кримінального суду набув чинності 1 липня 2002 року і тим самим увів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. У разі ратифікації Римського статуту Україною, до юрисдикції Міжнародного кримінального суду належатиме притягнення до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або стосовно громадянина цієї держави.

«Парламентарії за глобальні дії» є найбільшою транснаціональною мережею членів парламентів (1300 осіб) з усіх регіонів світу (із понад 142 країн), які опікуються захистом прав людини та людської безпеки, відстоюванням принципу верховенства права, недискримінації та гендерної рівності. Одним із пріоритетів діяльності (PGA) є підтримка ефективного функціонування Міжнародного кримінального суду і подолання безкарності, а також питання ратифікації Римського статуту МКС.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.