З терапевтами та сімейними лікарями першої міської лікарні години спілкувався народний депутат Сергій Березенко (на знімку).

Саме в цьому закладі запрацювала перша «Поліклініка без черг», де до лікаря можна записатися за допомогою мобільного телефону. Лікарня обслуговує майже 120 тисяч пацієнтів на рік.
Однак найбільше лікарів хвилює не модернізація чи технічний прогрес, а яким чином їм працювати в умовах медичної реформи. Народний депутат розуміє, що не завжди бачення реформи в Міністерстві охорони здоров’я збігається з її реалізацією на місцях. Тому для нього важливо чути думки саме лікарів-практиків, щоб відкоригувати теоретичні прогалини. Усі питання та побажання медиків Сергій Березенко обіцяє особисто передати до Міністерства охорони здоров’я.
«Я так розумію, що є багато питань: має виїжджати лікар до пацієнта чи ні? Очевидно, коли ми писали документ, то виходили з того, що в 90% випадків лікар не повинен виїжджати. Він може спілкуватися з пацієнтом по телефону, може запросити на прийом у будь-який зручний час (тим більше, що нині діє «поліклініка без черг»), але є ще накази, які зобов’язують лікаря обслуговувати пацієнта на дому», — каже народний депутат.
Владислав Кухар, начальник Чернігівського міського управління охорони здоров’я, зауважує: «Ця система поки не скасована, вона працює, і тому ми лікаря ставимо в таке подвійне становище: коли хочеш — їдь, хочеш — не їдь. Але, не дай Боже, щось станеться, то лікаря можна буде притягти до відповідальності».
Було багато питань щодо зарплати, яка, згідно з медичною реформою, має бути прив’язана до кількості пацієнтів. Лікарі не вірять, що зарплата у них виросте — що й не дивно, якщо врахувати, що не так давно медичною реформою на Чернігівщині місцева влада називала закриття медичних закладів та скорочення медпрацівників.
Нині середня зарплата чернігівських медиків первинної ланки трохи більша 4,5 тисячі гривень. Тому різниця із запропонованим дуже разюча. А зарплату лікаря вторинної ланки взагалі будуть обраховувати з розрахунку 250% від середньої зарплати по Україні. На сьогодні в кожну медичну послугу вже закладена зарплата 13,4 тисячі гривень.
«Прем’єр говорить про показник середньої зарплати по Україні до кінця року в 10 тисяч гривень, відтак ми говоримо про 25 тисяч гривень зарплати для лікарів вторинної ланки. Повторюю: зарплата лікарів прив’язана не до мінімальної, а до середньої», — зауважує Сергій Березенко.

Василь ЧЕПУРНИЙ.

Чернігів.