Укр | Рус
Генеральна прокуратура України приєдналась до Ініціативи Інтерполу з електронної правової допомоги <<е-MLA>> Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України За фактом інциденту між народними депутатами під час телеефіру розпочато кримінальне провадження 20 квітня. Пам’ятні дати Пентагон назвав російські системи ППО у Сирії <<абсолютно неефективними>> Американський журнал Time опублікував свій традиційний список 100 найвпливовіших людей світу за минулий рік У Страсбурзі прийняли важливі рекомендації щодо асоціації України - ЄС В анексованому Росією Криму активіст Володимир Балух продовжує голодування, яке він оголосив місяць тому, 19 березня Зведення Прес-центру штабу АТО за добу 19 квітня 2018 року Шляховики натрапили на снаряди неподалік Рівного Рятувальники у Березнівському районі Рівненщини витягнули з річки корову У Рівному обговорять перспективи ринку меду Обласну премію імені Ігоря Свєшнікова отримає Наталія Трохлюк Ірина Геращенко: <<Для України є неприйнятною присутність у складі миротворчої місії представників держави-агресора>> Завершився перший етап громадських слухань щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Рівненської АЕС
Загрузка...
На головну
03.04.2018

Що змінилося з 1 квітня

Віктор БОНДАР

В Україні почали діяти нові правила, що стосуються медицини, цін на газ і електроенергію, а ще — працюючим пенсіонерам перерахують пенсію по-новому, «Укрзалізниця» підвищила ціни за проїзд, а мобільні оператори, неначе змовилися, ще не налагодивши як слід Інтернет стандарту 3G, в один голос рапортують про запуск 4G.

Отже, 1 квітня «Нафтогаз» збільшив ціну на газ для промисловості на 7,4—9,8%.

У компанії заявляють, що запропоновані ціни — диференційовані залежно від обсягів закупівлі, умов оплати та попередніх розрахунків з «Нафтогазом».

Експерти не прогнозують прямого впливу тарифів на газ для промисловості на загальну інфляцію в Україні, але кажуть, що вони опосередковано і поступово впливатимуть на загальний рівень цін на товари і послуги. А хто сумнівався?

Що стосується підвищення газового тарифу для населення, то тут Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману вдалося — поки що — заробити сякі-такі бали до свого рейтингу. Навіть більше, він заявив, що не бачить жодних підстав! Хоча МВФ серед іншого і вимагає підвищення ціни на газ для споживачів. Оскільки ж питання створення антикорупційного суду — теж вимога МВФ — поки що не вирішено, а отже, і виділення траншу відтерміновується на невизначений час, уряд визнав за можливе заморозити поточні газові тарифи до липня.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила рішення про підвищення оптової ринкової ціни на електроенергію цього року в два етапи: з 1 січня — на 9,5%, а з 1 квітня — ще на 6,1%.

Загалом — на 16,2%. Не треба бути експертом, щоб зрозуміти: внаслідок цього зросте вартість водопостачання. А що ще — подивимося.

У лютому уряд погодив «незначне» двоетапне підвищення тарифів на пасажирські перевезення протягом року. У квітні планувалося підвищити вартість квитків на потяги на 12%, ще на стільки ж — у жовтні. «Укрзалізниця» пояснила подорожчання загальним зростанням цін. При цьому компанія обіцяє покращити якість пасажирських перевезень, модернізувати та закупити нові вагони. Щоправда, квітневе подорожчання хоч і сталося, але воно справді — незначне — лише 1%. Почекаємо жовтня?

Зате військовослужбовці у квітні отримають більші пенсії. Володимир Гройсман повідомив, що в середньому — на 1500 грн. При цьому суми виплат збільшили «заднім числом» — з 1 січня 2018 року. Перерахунок проведуть автоматично. Це стосується мало не півмільйона військових пенсіонерів. Крім того, з квітня змінився порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Раніше кожні два роки такі люди могли звертатися до територіальних управлінь Пенсійного фонду із заявою. Перерахунок робитимуть автоматично.

Підсумовував Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну