Укр | Рус
Футбол. «Динамо» виграло перший трофей сезону! США нададуть Україні 200 млн доларів допомоги в сфері оборони У Чернігові рясні дощі заливають садиби та підвали В Україні завершилися навчання Sea Breeze 2018 В джунглях Амазонії зафільмували <<найбільш самотню людину>> на планеті Адвокат Ірина Вань домоглася через Верховний Суд оправдання вбивці Різанина в автобусі: суд Любека видав ордер на арешт нападника Як сотні золотистих ретриверів відсвяткували річницю появи породи Японці потерпають від надзвичайної спеки після періоду сильних злив Поліцейські Черкащини виявили дві фури, які в одному із сіл намагалися розвантажити привезене з іншої області сміття Нацполіція вживе додаткових заходів для безпеки пасажирів на шляхах України – В’ячеслав Аброськін Футбол. Наставник «Зорі» оцінив висловлювання Віди і Вукоєвича У Рівному поліцейські викрили <<чорних археологів>> Унаслідок ДТП у Рівному загинув військовий На неділю обіцяють грози з градом, сухо - лише на півдні
Загрузка...
Голосування
Чому наші студенти їдуть навчатися за кордон?

Голосувати

Яка спеціальність -- твоя: що під час вступу впливає на вибір абітурієнтів?

Голосувати
На головну
03.04.2018

Що змінилося з 1 квітня

Віктор БОНДАР

В Україні почали діяти нові правила, що стосуються медицини, цін на газ і електроенергію, а ще — працюючим пенсіонерам перерахують пенсію по-новому, «Укрзалізниця» підвищила ціни за проїзд, а мобільні оператори, неначе змовилися, ще не налагодивши як слід Інтернет стандарту 3G, в один голос рапортують про запуск 4G.

Отже, 1 квітня «Нафтогаз» збільшив ціну на газ для промисловості на 7,4—9,8%.

У компанії заявляють, що запропоновані ціни — диференційовані залежно від обсягів закупівлі, умов оплати та попередніх розрахунків з «Нафтогазом».

Експерти не прогнозують прямого впливу тарифів на газ для промисловості на загальну інфляцію в Україні, але кажуть, що вони опосередковано і поступово впливатимуть на загальний рівень цін на товари і послуги. А хто сумнівався?

Що стосується підвищення газового тарифу для населення, то тут Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману вдалося — поки що — заробити сякі-такі бали до свого рейтингу. Навіть більше, він заявив, що не бачить жодних підстав! Хоча МВФ серед іншого і вимагає підвищення ціни на газ для споживачів. Оскільки ж питання створення антикорупційного суду — теж вимога МВФ — поки що не вирішено, а отже, і виділення траншу відтерміновується на невизначений час, уряд визнав за можливе заморозити поточні газові тарифи до липня.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила рішення про підвищення оптової ринкової ціни на електроенергію цього року в два етапи: з 1 січня — на 9,5%, а з 1 квітня — ще на 6,1%.

Загалом — на 16,2%. Не треба бути експертом, щоб зрозуміти: внаслідок цього зросте вартість водопостачання. А що ще — подивимося.

У лютому уряд погодив «незначне» двоетапне підвищення тарифів на пасажирські перевезення протягом року. У квітні планувалося підвищити вартість квитків на потяги на 12%, ще на стільки ж — у жовтні. «Укрзалізниця» пояснила подорожчання загальним зростанням цін. При цьому компанія обіцяє покращити якість пасажирських перевезень, модернізувати та закупити нові вагони. Щоправда, квітневе подорожчання хоч і сталося, але воно справді — незначне — лише 1%. Почекаємо жовтня?

Зате військовослужбовці у квітні отримають більші пенсії. Володимир Гройсман повідомив, що в середньому — на 1500 грн. При цьому суми виплат збільшили «заднім числом» — з 1 січня 2018 року. Перерахунок проведуть автоматично. Це стосується мало не півмільйона військових пенсіонерів. Крім того, з квітня змінився порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Раніше кожні два роки такі люди могли звертатися до територіальних управлінь Пенсійного фонду із заявою. Перерахунок робитимуть автоматично.

Підсумовував Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну