Укр | Рус
Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України Біатлон. «Золото» Юлії Журавок! Україна ні в кого не буде питати дозволу, крім власного народу - Президент про стратегічний курс держави на вступ до ЄС і НАТО Російська сторона блокує пропозиції України щодо передачі 23 росіян в обмін на українців-політв`язнів Кремля, - Ірина Геращенко НАБУ викрило у розкраданні понад 93 мільйонів гривень «Укрзалізниці» сімох осіб, серед підозрюваних – і народний депутат Прокуратура Рівненщини бере активну участь у міжнародному співробітництві Ухвалення Закону про впорядкування механізму переходу парафій до ПЦУ створює всі умови для мирного процесу розбудови нашої церкви - Президент на подячному молебні на Житомирщині Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил У ЦВК пройшли чергові тренінги «Вступ до кібергігієни» Теніс. Переможний дуплет у виконанні українок Відшукали заблукалого в Карпатах лижника (з Одеси, 1983 р. н.) Фракція "Народний фронт" пропонує встановити День вшанування пам`яті Героїв, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України Поблизу Львова горів завод компанії «Оліяр», постраждалих нема... Черкащина. IT-фахівці InterLink LLC перемогли на конкурсі у США
Загрузка...
На головну
03.04.2018

Що змінилося з 1 квітня

Віктор БОНДАР

В Україні почали діяти нові правила, що стосуються медицини, цін на газ і електроенергію, а ще — працюючим пенсіонерам перерахують пенсію по-новому, «Укрзалізниця» підвищила ціни за проїзд, а мобільні оператори, неначе змовилися, ще не налагодивши як слід Інтернет стандарту 3G, в один голос рапортують про запуск 4G.

Отже, 1 квітня «Нафтогаз» збільшив ціну на газ для промисловості на 7,4—9,8%.

У компанії заявляють, що запропоновані ціни — диференційовані залежно від обсягів закупівлі, умов оплати та попередніх розрахунків з «Нафтогазом».

Експерти не прогнозують прямого впливу тарифів на газ для промисловості на загальну інфляцію в Україні, але кажуть, що вони опосередковано і поступово впливатимуть на загальний рівень цін на товари і послуги. А хто сумнівався?

Що стосується підвищення газового тарифу для населення, то тут Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману вдалося — поки що — заробити сякі-такі бали до свого рейтингу. Навіть більше, він заявив, що не бачить жодних підстав! Хоча МВФ серед іншого і вимагає підвищення ціни на газ для споживачів. Оскільки ж питання створення антикорупційного суду — теж вимога МВФ — поки що не вирішено, а отже, і виділення траншу відтерміновується на невизначений час, уряд визнав за можливе заморозити поточні газові тарифи до липня.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила рішення про підвищення оптової ринкової ціни на електроенергію цього року в два етапи: з 1 січня — на 9,5%, а з 1 квітня — ще на 6,1%.

Загалом — на 16,2%. Не треба бути експертом, щоб зрозуміти: внаслідок цього зросте вартість водопостачання. А що ще — подивимося.

У лютому уряд погодив «незначне» двоетапне підвищення тарифів на пасажирські перевезення протягом року. У квітні планувалося підвищити вартість квитків на потяги на 12%, ще на стільки ж — у жовтні. «Укрзалізниця» пояснила подорожчання загальним зростанням цін. При цьому компанія обіцяє покращити якість пасажирських перевезень, модернізувати та закупити нові вагони. Щоправда, квітневе подорожчання хоч і сталося, але воно справді — незначне — лише 1%. Почекаємо жовтня?

Зате військовослужбовці у квітні отримають більші пенсії. Володимир Гройсман повідомив, що в середньому — на 1500 грн. При цьому суми виплат збільшили «заднім числом» — з 1 січня 2018 року. Перерахунок проведуть автоматично. Це стосується мало не півмільйона військових пенсіонерів. Крім того, з квітня змінився порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Раніше кожні два роки такі люди могли звертатися до територіальних управлінь Пенсійного фонду із заявою. Перерахунок робитимуть автоматично.

Підсумовував Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну