У Комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулась зустріч в. о. голови комітету Олександра Домбровського з міністром енергетики Литовської Республіки Жігімантасом Вайчунасом.

 

Михайло Бондар, Олександр Домбровський, Ольга Бєлькова, Наталія Кацер-Бучковська.

 

Міністр енергетики Литовської Республіки Жігімантас Вайчунас.

 

У зустрічі також взяли участь члени комітету Ольга Бєлькова, Наталія Кацер-Бучковська, Михайло Бондар і Олексій Рябчин, а також віце-міністр енергетики Литовської Республіки Відмантас Масявічюс та інші члени литовської делегації в Україні.
Олександр Домбровський наголосив на важливості питань щодо енергобезпеки, перебігу енергетичних реформ в Україні, необхідності лібералізації енергетичних ринків та процесу імплементації ухвалених Верховною Радою енергетичних законів. Також були обговорені питання щодо створення передумов для збільшення частки відновлюваних джерел енергії, зокрема біопалива. Значну увагу було приділено будівництву газопроводу «Північний потік-2» у контексті безпеки України.
Народний депутат Ольга Бєлькова звернулася до Жігімантаса Вайчунаса з проханням підтримати діалог з європейськими партнерами Литовської Республіки щодо перегляду вже прийнятих рішень в питанні «Північного потоку-2».
Міністр енергетики Литовської Республіки у свою чергу наголосив на цілковитій підтримці України стосовно її позиції щодо «Північного потоку-2» та зауважив, що члени Європейського Союзу дотримуються незмінного курсу на зниження використання викопних енергетичних ресурсів. І досвід Литовської Республіки в заміщенні природного газу внутрішніми ресурсами, зокрема біопаливом, для України може бути надзвичайно цінний. Він також наголосив на важливості повноцінного використання можливостей LNG-терміналу в Клайпеді, у тому числі для забезпечення енергетичної безпеки України.
Члени Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки висловили вдячність литовським партнерам за підтримку України в реформуванні енергетичного сектору.

За повідомленням Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.
Фото Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.