Укр | Рус
Теніс. П'ять українок зіграють в основній сітці US Open На Рівненщині лісокради «освоювали» чужу територію Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у круглому столі з питань релігійних свобод та провела зустріч з Послом Семом Браунбеком Рівненська обласна рада продовжує реорганізацію медзакладів Найбільшим попитом на ринку праці Рівненщини користуються робітничі професії Програма XXV Міжнародного гуцульського фестивалю буде насичена Фестиваль "Музыка и небо": десятки вертолетов и лучшие ди-джеи страны Розшукати зниклих дітей допоможе нова програма У районі "намазано медом" Тиждень донора для жителів Авдіївки Отруєння дітей у таборі “Орлятко”: Супрун назвала ймовірну причину Євросоюз оштрафував Google на €4,43 мільярда Грози та шквали до кінця доби накриють майже всю Україну Отруєння в таборі "Орлятко": у лікарнях залишаються 46 дітей та 3 дорослих Ірина Геращенко разом із колегами по парламенту підготували запити до Уряду щодо виконання закону про реінтеграцію Донбасу
Загрузка...
Голосування
Чому наші студенти їдуть навчатися за кордон?

Голосувати

Яка спеціальність -- твоя: що під час вступу впливає на вибір абітурієнтів?

Голосувати
На головну
13.04.2018

З буряками запізнилися

Віктор СКРИПНИК

Тільки три тисячі гектарів цукрових буряків з прогнозованих 63 тисяч посіяли на Вінниччині. Торік на цей час уже було 42 тисячі гектарів.
Не встигнуть покласти насіння в землю в оптимальні терміни. Такий прогноз роблять фахівці. Волога «тікає» з ґрунту швидкими темпами. За словами керівника управління агропромислового розвитку Ямпільського району Романа Ільницького, не так шкодить сонце, хоча температура сягає уже 25 градусів тепла, як вітровії. Вони більше «крадуть» вологу з верхнього шару ґрунту.
— Ситуація взагалі парадоксальна, — каже пан Ільницький. — Наш південний район завжди одним із перших починав сівбу буряків. — А нині все перевернулося з ніг на голову. Наприкінці березня-початку квітня на окремих площах під цукристі ще лежав сніг. А потім раптово настало тепло з високими температурами. Центральні і навіть північні райони вже більше посіяли, ніж південні.
Загалом у господарствах Ямпільського району планують розширити «солодкі» площі на тисячу гектарів порівняно з минулим роком. Загалом їх підготували майже п’ять тисяч гектарів. Співрозмовник сподівається, що все-таки вдасться кинути насіння у вологий ґрунт. Вся надія — на високопродуктивну техніку. Механізатори максимально використовують 24-рядні сівалки точного висіву.
На шість тисяч гектарів в області планували збільшити посіви цукристих порівняно з 2017 роком. Уже зрозуміло, що зробити це в оптимальні терміни не вдасться. Порушення строків сівби спричинить втрату врожайності. В обласному департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів припускають, що у сільгосппідприємствах можуть переглянути структуру посівних площ — на користь кукурудзи.

Вінницька область.

Всі статті рубрики На головну