Укр | Рус
Буковина: 24 фури і 2 автобуси витягли із заметів рятувальники... Чернівецький обласний Центр крові квапить донорів! У ВПУ № 7 м. Кременчук - музей АТО: 7 загиблих випускників-героїв... Міськрада Сум зміцнює блокпости на додаткові 400 тис грн Закарпаття шанує ліквідаторів аварії на ЧАЕС У Тячівському р-ні - 2 спортивні заходи до Дня Святого Миколая Інсулін МКЧХ пацієнти Закарпаття отримують з відшкодуванням Українка Яхно визнана кращою синхроністки світу в 2018 році Футбол. На шляху до Мадрида Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил Сьогодні увечері на Майдані відбудеться акція на підтримку українських моряків, військовополонених, заручників, політв‘язнів Вінниця: «Новий рік по-європейськи» - і «Без обмежень»! Оголошення незалежної православної церкви можна прирівняти до державотворення, - представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко Лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак окреслив позитиви в роботі парламенту за рік, що минає Фракція БПП пропонує створити у парламенті робочу групу для опрацювання законодавства щодо назв церков і майна релігійних громад
Загрузка...
На головну
13.04.2018

З буряками запізнилися

Віктор СКРИПНИК

Тільки три тисячі гектарів цукрових буряків з прогнозованих 63 тисяч посіяли на Вінниччині. Торік на цей час уже було 42 тисячі гектарів.
Не встигнуть покласти насіння в землю в оптимальні терміни. Такий прогноз роблять фахівці. Волога «тікає» з ґрунту швидкими темпами. За словами керівника управління агропромислового розвитку Ямпільського району Романа Ільницького, не так шкодить сонце, хоча температура сягає уже 25 градусів тепла, як вітровії. Вони більше «крадуть» вологу з верхнього шару ґрунту.
— Ситуація взагалі парадоксальна, — каже пан Ільницький. — Наш південний район завжди одним із перших починав сівбу буряків. — А нині все перевернулося з ніг на голову. Наприкінці березня-початку квітня на окремих площах під цукристі ще лежав сніг. А потім раптово настало тепло з високими температурами. Центральні і навіть північні райони вже більше посіяли, ніж південні.
Загалом у господарствах Ямпільського району планують розширити «солодкі» площі на тисячу гектарів порівняно з минулим роком. Загалом їх підготували майже п’ять тисяч гектарів. Співрозмовник сподівається, що все-таки вдасться кинути насіння у вологий ґрунт. Вся надія — на високопродуктивну техніку. Механізатори максимально використовують 24-рядні сівалки точного висіву.
На шість тисяч гектарів в області планували збільшити посіви цукристих порівняно з 2017 роком. Уже зрозуміло, що зробити це в оптимальні терміни не вдасться. Порушення строків сівби спричинить втрату врожайності. В обласному департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів припускають, що у сільгосппідприємствах можуть переглянути структуру посівних площ — на користь кукурудзи.

Вінницька область.

Всі статті рубрики На головну