Укр | Рус
Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України Біатлон. «Золото» Юлії Журавок! Україна ні в кого не буде питати дозволу, крім власного народу - Президент про стратегічний курс держави на вступ до ЄС і НАТО Російська сторона блокує пропозиції України щодо передачі 23 росіян в обмін на українців-політв`язнів Кремля, - Ірина Геращенко НАБУ викрило у розкраданні понад 93 мільйонів гривень «Укрзалізниці» сімох осіб, серед підозрюваних – і народний депутат Прокуратура Рівненщини бере активну участь у міжнародному співробітництві Ухвалення Закону про впорядкування механізму переходу парафій до ПЦУ створює всі умови для мирного процесу розбудови нашої церкви - Президент на подячному молебні на Житомирщині Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил У ЦВК пройшли чергові тренінги «Вступ до кібергігієни» Теніс. Переможний дуплет у виконанні українок Відшукали заблукалого в Карпатах лижника (з Одеси, 1983 р. н.) Фракція "Народний фронт" пропонує встановити День вшанування пам`яті Героїв, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України Поблизу Львова горів завод компанії «Оліяр», постраждалих нема... Черкащина. IT-фахівці InterLink LLC перемогли на конкурсі у США
Загрузка...
На головну
14.04.2018

Допоможіть повернути землю!

ЗА ЛИСТОМ ЧИТАЧА

Десятиліття тому надали ми в оренду свої паї місцевому сільгосппідприємству «Згода». Цьогоріч термін оренди закінчується, і ми вирішили обробляти свої земельні ділянки самостійно. Заздалегідь письмово попередили орендаря про свої наміри. Та коли звернулися до державного земельного кадастру, то з’ясувалося, що наші угоди продовжено (?!!) аж до 2028 року і скріплено підробленими підписами! Оригінали угод нам не дають, у офіс ТОВ «Згода» для зустрічі з директором не допускають. Дехто із  орендодавців подав позови до суду на орендаря, але рішеннь, схоже, доведеться чекати роками! А підприємство продовжує обробляти наші земельні ділянки. Допоможіть повернути нашу землю!

Наталія Гайдайчук,
Анатолій Гаразда,
Микола Фоняк,
Валентина та Валерій Божок
(всього 11 підписів).

Маркове Добровеличківського району Кіровоградської області.

 

КОМЕНТАР ЮРИСТА

Якщо термін дії правочинів закінчився, і орендодавці заздалегідь попередили орендаря про те, що вони не мають наміру продовжувати дію угод, то ці договори вважаються такими, що припинили свою дію. Умови припинення договору оренди землі, зокрема і дострокового, мають бути закріплені в договорі. Отже, якщо всі умови попередження про непродовження дії договорів оренди з боку орендодавців було дотримано, то вони не є чинними. Усі спори в цих випадках вирішуються в суді. Проте у нашому випадку є факт продовження дії договорів без участі орендодавців. Це дає підстави для порушення кримінального провадження за привласнення чужого майна (ст. 191 Кримінального кодексу України). А залежно від конкретних обставин дії керівництва суб’єкта господарювання-орендаря також можуть кваліфікуватися як шахрайство (ст. 190 КК), або заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою (ст. 192 КК). Отже, до суду можна не звертатися, а подати відповідну заяву до поліції.

Сергій ДЕМСЬКИЙ.

Всі статті рубрики На головну