Укр | Рус
Футбол. Італійці відправили поляків до Ліги В Понад 500 заходів по Україні пройшли без грубих порушень – поліція Праворадикали скоїли напад на "офіс Медведчука" в центрі Києва Українські військові показали, як наш Мі-24 збиває російський безпілотник У Києві встановили рекорд наймасовішого виконання гімну ОУН У Німеччині літак упав на натовп - троє загиблих На арсеналі в Ічні продовжують гасити осередки пожежі — ДСНС Бюджет-2019: на енергоефективність буде виділено 2 мільярди ООС: бойовики стріляли з забороненої зброї, поранено 2 військових У Києві біля Лаври поліція затримала кілька десятків молодиків - ЗМІ Сутички на Майдані: у МВС пояснили, чому перевіряли активістів Ічня: У медзакладах лишаються понад 90 осіб Від -2 до +24: "бабине літо" не спішить відходити Денісова вимагає від РФ відпустити українського моряка на похорон матері У центрі Києва націоналісти зібралися на марш
Загрузка...
На головну
14.04.2018

Допоможіть повернути землю!

ЗА ЛИСТОМ ЧИТАЧА

Десятиліття тому надали ми в оренду свої паї місцевому сільгосппідприємству «Згода». Цьогоріч термін оренди закінчується, і ми вирішили обробляти свої земельні ділянки самостійно. Заздалегідь письмово попередили орендаря про свої наміри. Та коли звернулися до державного земельного кадастру, то з’ясувалося, що наші угоди продовжено (?!!) аж до 2028 року і скріплено підробленими підписами! Оригінали угод нам не дають, у офіс ТОВ «Згода» для зустрічі з директором не допускають. Дехто із  орендодавців подав позови до суду на орендаря, але рішеннь, схоже, доведеться чекати роками! А підприємство продовжує обробляти наші земельні ділянки. Допоможіть повернути нашу землю!

Наталія Гайдайчук,
Анатолій Гаразда,
Микола Фоняк,
Валентина та Валерій Божок
(всього 11 підписів).

Маркове Добровеличківського району Кіровоградської області.

 

КОМЕНТАР ЮРИСТА

Якщо термін дії правочинів закінчився, і орендодавці заздалегідь попередили орендаря про те, що вони не мають наміру продовжувати дію угод, то ці договори вважаються такими, що припинили свою дію. Умови припинення договору оренди землі, зокрема і дострокового, мають бути закріплені в договорі. Отже, якщо всі умови попередження про непродовження дії договорів оренди з боку орендодавців було дотримано, то вони не є чинними. Усі спори в цих випадках вирішуються в суді. Проте у нашому випадку є факт продовження дії договорів без участі орендодавців. Це дає підстави для порушення кримінального провадження за привласнення чужого майна (ст. 191 Кримінального кодексу України). А залежно від конкретних обставин дії керівництва суб’єкта господарювання-орендаря також можуть кваліфікуватися як шахрайство (ст. 190 КК), або заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою (ст. 192 КК). Отже, до суду можна не звертатися, а подати відповідну заяву до поліції.

Сергій ДЕМСЬКИЙ.

Всі статті рубрики На головну