Укр | Рус
Поліські атомники нагороджені відзнаками Українського ядерного товариства Мистецька столиця Прикарпаття готується до міжнародного фестивалю <<Карпатський простір>> Хокей. Японія та Італія першими завершили чемпіонат Хокей. Остаточний склад збірної України на чемпіонат світу в Литві Депутат Європарламенту від Німеччини, співголова парламентської асамблеї Euronest, член фракції Зелених ЄП Ребекка Гармс закликала уряди європейських країн бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії Міністр закордонних справ Павло Клімкін відбув до Торонто (Канада) на зустріч із міністрами закордонних справ країн <<Великої сімки>> Це абсолютно нові підходи до реформування всієї медичної галузі - Президент у Львівському обласному перинатальному центрі Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Припинено незаконну діяльність організованої групи, яка виготовляла і збувала зброю Зведені дані АТО 20 квітня 2018 Президент на форумі «Agroport West Lviv 2018»: Моя мета - підтримати фермера, бо це людина, яка годує Україну Генпрокуратурою до суду направлено обвинувальний акт відносно працівника Департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб До Італії <<винахідник>> цигарки не довіз Призначено нового керівника скандального аеропорту в Миколаєві Можна сподіватись на новосілля!..
Загрузка...
На головну
14.04.2018

Допоможіть повернути землю!

ЗА ЛИСТОМ ЧИТАЧА

Десятиліття тому надали ми в оренду свої паї місцевому сільгосппідприємству «Згода». Цьогоріч термін оренди закінчується, і ми вирішили обробляти свої земельні ділянки самостійно. Заздалегідь письмово попередили орендаря про свої наміри. Та коли звернулися до державного земельного кадастру, то з’ясувалося, що наші угоди продовжено (?!!) аж до 2028 року і скріплено підробленими підписами! Оригінали угод нам не дають, у офіс ТОВ «Згода» для зустрічі з директором не допускають. Дехто із  орендодавців подав позови до суду на орендаря, але рішеннь, схоже, доведеться чекати роками! А підприємство продовжує обробляти наші земельні ділянки. Допоможіть повернути нашу землю!

Наталія Гайдайчук,
Анатолій Гаразда,
Микола Фоняк,
Валентина та Валерій Божок
(всього 11 підписів).

Маркове Добровеличківського району Кіровоградської області.

 

КОМЕНТАР ЮРИСТА

Якщо термін дії правочинів закінчився, і орендодавці заздалегідь попередили орендаря про те, що вони не мають наміру продовжувати дію угод, то ці договори вважаються такими, що припинили свою дію. Умови припинення договору оренди землі, зокрема і дострокового, мають бути закріплені в договорі. Отже, якщо всі умови попередження про непродовження дії договорів оренди з боку орендодавців було дотримано, то вони не є чинними. Усі спори в цих випадках вирішуються в суді. Проте у нашому випадку є факт продовження дії договорів без участі орендодавців. Це дає підстави для порушення кримінального провадження за привласнення чужого майна (ст. 191 Кримінального кодексу України). А залежно від конкретних обставин дії керівництва суб’єкта господарювання-орендаря також можуть кваліфікуватися як шахрайство (ст. 190 КК), або заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою (ст. 192 КК). Отже, до суду можна не звертатися, а подати відповідну заяву до поліції.

Сергій ДЕМСЬКИЙ.

Всі статті рубрики На головну