Закон «Про дипломатичну службу», ухвалений нещодавно Верховною Радою, дасть українським дипломатам надійні інструменти захисту національних інтересів України. На цьому наголосила голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко під час презентації щорічного дослідження зовнішньої політики: «Українська призма: зовнішня політика 2017».
Голова комітету закликала українські відомства координувати дії в секторі енергетичної безпеки, а також призначити заступника міністра закордонних справ, який забезпечував би таку координацію. Серед важливих пріоритетів зовнішньої політики Ганна Гопко назвала посилення взаємодії із Заходом для протидії російській агресії, регіональне співробітництво, в тому числі формування Міжпарламентської асамблеї Україна-Грузія-Молдова, напрацювання торговельних угод із важливими партнерами, наприклад, Канадою та Ізраїлем. На її думку, держава має збільшити фінансування дипломатичних місій, а посади послів у ключових державах не мають так довго бути вакантними.
Ганна Гопко звернула особливу увагу на потребу ухвалити в другому читанні якісні закони про Антикорупційний суд та нацбезпеку, котрі є важливими як для національної безпеки, так і для економічної стабільності та надійної співпраці з МВФ та НАТО напередодні саміту в Брюсселі.
«Успіх зовнішньої політики залежить від здобутків політики внутрішньої та від якості роботи національної збірної всіх гілок влади й громадянського суспільства для захисту національних інтересів», — підсумувала голова комітету.

За повідомленням інформаційного управління апарату Верховної Ради України.

 

ДОВІДКОВО

Дослідження зовнішньої політики «Українська призма: зовнішня політика 2017» здійснено за сприяння Ради зовнішньої політики «Українська призма», представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Громадської ради при МЗС України.