Укр | Рус
Інформаційний куточок безпеки ДСНС підтримує святкову атмосферу у фан-зоні на столичному Хрещатику (відео) «Дружба на шаблях»?.. В Уганді пасажирський автобус протаранив трактор і вантажівку, внаслідок чого загинуло 22 людей Ліга чемпіонів у Києві: день фіналу. Поліцейська хроніка (оновлюється) У Києві затримали жінок, які під погрозою ножа відібрали у пенсіонерки цінні речі У Києві анонім повідомив про небезпечний предмет у приміщенні ТРЦ Мер Києва Віталій Кличко під час зустрічі з мером Мадрида Мануелою Кармена запропонував підписати угоду про побратимство двох столиць Миколаївська область: піротехніки ДСНС знешкодили мінометну міну та 5 артснарядів Патрульні поліцейські Києва затримали зловмисників, які пограбували іноземку на Хрещатику В Дачному Одеської області продовжуються роботи з будівництва нового військового містечка Президент України провів зустріч із Президентом компанії SOCAR Які київські вулиці перекрили на час фіналу Ліги чемпіонів Поліція не виявила небезпечних предметів у київському метрополітені Президент України Петро Порошенко підтримує Уповноваженого щодо рівності прав і свобод всіх громадян та уникання будь-якої дискримінації Голова Верховної Ради України А.Парубій 26 травня взяв участь в урочистій церемонії, присвяченій 100-річчю Першої Демократичної Республіки Грузії
Загрузка...
Голосування
Чи підтримуєте ідею запровадження донорства органами людини в Україні?

Голосувати

Чи згодні ви стати донором органів післі своєї смерті?

Голосувати

Як ставитеся до того, що багато європейців відмовляються їхати на фінал Ліги чемпіонів УЄФА в Київ через захмарні ціни на житло та проїзд?

Голосувати
На головну
18.04.2018

Модернізувати увесь сектор безпеки

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у круглому столі «Законопроект «Про національну безпеку України» — парламентський діалог». Круглий стіл організовано з метою напрацювання спільної консолідованої позиції щодо реформування системи безпеки України з урахуванням вимог чинного законодавства України, прийнятих нормативно-правових актів, пропозицій парламентських фракцій (груп), українських експертів та експертів із міжнародних організацій — партнерів України.

Під час круглого столу.

 

Заступник Директора Офісу зв’язку НАТО в Україні Шерон Ірвін, Голова Консультативної місії ЄС в Україні Кястутіс Ланчінскас.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

На початку зустрічі Голова Верховної Ради подякував організаторам за можливість проведення обговорення безпекових питань і, зокрема, законопроекту «Про національну безпеку України» та зазначив, що цей документ є прерогативним для роботи парламенту. А. Парубій наголосив, що перед країною стоїть велика кількість викликів, серед яких і реформування життя у багатьох сферах. Він зауважив, що «реформування доводиться проводити, у тому числі тотальне, у сферах безпеки й оборони, оскільки це означає саму суть і сам принцип виживання Української держави».

Голова парламенту наголосив, що Путін кинув виклик усьому цивілізованому світу і фактично веде війну проти всієї Європи і Євроатлантичного простору. «Україна у цих умовах є на передовій бойових дій. Українські хлопці і дівчата захищають увесь цивілізований світ, — сказав він. — Важливо, щоб захист був максимально ефективний і максимально мобілізований». Тому, на переконання А. Парубія, «закон покликаний модернізувати увесь сектор безпеки і вивести його на певні стандарти, розуміючи, що єдиною силою, яка здатна стримати і зупинити плани Путіна, є Північноатлантичний Альянс».

Голова Верховної Ради ще раз підкреслив, що завдання зовнішньої політики України — це вступ України до НАТО, тому український парламент прийняв рішення і вніс зміни до закону про зовнішню політику, що означає: вступ до НАТО є нашим ключовим завданням. «Ми повинні розглядати реформи у секторі безпеки і, зокрема, закон про національну безпеку як реформування української армії і до 2020 року привести її до стандартів НАТО», — наголосив А. Парубій.

Глава українського парламенту назвав важливим аспектом ухвалення у першому читанні законопроекту «Про національну безпеку», водночас зосередив увагу на необхідності під час доопрацювання його до другого читання врахувати всі пропозиції від експертів. Найважливішими він назвав пропозиції від Північноатлантичного Альянсу, країн ЄС, США. «Щоб цей документ, який закладає дуже грунтовну систему реформ усього сектору безпеки, максимально наблизив до нашої стратегічної мети — вступ України до НАТО та реформування сектору безпеки», — підкреслив А. Парубій і додав: «Наше завдання — реформувати українську армію таким чином, щоб вона могла ефективно протистояти російській армії, незважаючи на її чисельність і кількість озброєння».

На переконання Голови Верховної Ради, «коли ми сильні духом, ми здатні зламати плани Путіна та переконати світ у нашій потужності і непереможності». «Ми на шляху до того, щоб організувати сили оборони, які можуть дати відсіч силам Російської Федерації і у разі необхідності швидким і ефективним ударом визволити окуповані території від окупації, яка, на жаль, продовжує посилюватися, і таким чином звільнити мільйони українців. Для цього потрібний потужний і сучасний сектор безпеки, сучасні Збройні Сили України. Я впевнений, що зробимо рішучий крок як в організації українських Збройних Сил, так і на шляху України до НАТО», — наголосив глава парламенту.

А. Парубій побажав учасникам плідної роботи та уточнив, що всі правки перебувають у колі його уваги.

У круглому столі взяли участь: народні депутати України, представники Консультативної місії Європейського Союзу, Представництва НАТО в Україні, Офісу зв’язку НАТО, представники дипломатичних установ, експерти.

ДОВІДКОВО

Верховна Рада України за наслідками розгляду в першому читанні 5 квітня 2018 року прийняла за основу президентський проект закону «Про національну безпеку України» № 8068 від 28.02.2018 року. Разом із прийняттям законопроекту в першому читанні народними депутатами була ухвалена постанова Верховної Ради України, в яку включено низку питань, які необхідно доопрацювати та врахувати при підготовці згаданого вище законопроекту до другого читання.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

 

 

 

Всі статті рубрики На головну