Укр | Рус
Огнєн Вукоєвич і Йосип Пиварич отримав відзначені орденами Творці краси і зелених «легень» Рівного лідирують в Україні Поблизу Дубно на Рівненщині рух автодорогою Київ - Чоп заблокували мітингарі За аналіз конфлікту на Сході України - стипендія від Президента Луганська ТЕС почала менше забруднювати середовище Запорізьке підприємство друкує двигуни на 3D-принтері Студенти присвятили флешмоб звалищу поблизу вишу Баскетбол. У національній збірній України очікується цікавий дебют Старий пеньок пішов на... рекорд Перевізники не виходять на маршрути Велопарковка від земляка із Голландії Закупили обладнання для проведення клінічних досліджень Ігноруйте телеграм-канали, якими розписані стіни - це можуть бути шахраї За два роки кількість угонів на Рівненщині зменшилася майже удвічі Українська пшениця - краща!
Загрузка...
На головну
28.04.2018

Гостинно зустрічати друзів і давати гідну відсіч ворогам

До 100-річчя створення української Прикордонної служби

Відтепер українські прикордонники, згідно з Указом Президента України, відзначатимуть своє професійне свято 30 квітня. «Це свято повинно нарешті стати співзвучним з реальними історичними подіями саме в Україні. А сучасна Україна є історичною спадкоємицею УНР і Гетьманської держави», — підкреслив Петро Порошенко, виступаючи вчора в Києві на урочистостях із приводу 100-річчя створення Прикордонної служби України й чергового випуску офіцерів Національної академії Державної прикордонної служби України.

Глава держави нагадав тим, хто зібрався, про події часів Української Національної Революції 1917—1921 років. Тоді державні кордони УНР, як відомо, були визнані насамперед Брестським договором. За словами Президента, його підписання відкрило шлях для вигнання з України більшовицько-російських загарбників, «щоправда, за допомогою тодішніх наших союзників».

Наприкінці квітня 1918 року слов’янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сикевича, визволивши більшу частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон із Росією й тодішнім Доном, поставивши там варту, дві пушки, й під їх салют розгорнула наш прапор. Так 100 років тому українські війська встановили свої символи на кордоні держави, і саме тому дата 30 квітня найбільш значуща для святкування як професійного свята ДПСУ. «Так народжувалася наша, українська прикордонна служба», — підсумував цей історичний екскурс Петро Порошенко.

Вручаючи дипломи випускникам-відмінникам Національної академії ДПСУ (на знімку),

Президент сказав: «Саме вам надалі розбудовувати прикордонну службу, примножувати її досягнення й формувати імідж України гостинно зустрічаючи й привітно проводжаючи гостей нашої країни, які прийшли до нас із добром. І також вам давати гідну відсіч тим, хто намагається прийти до нас із недобрими намірами». Він побажав молодим офіцерам у цей не-
простий час протидії російській агресії бути мужніми захисниками незалежності й територіальної цілісності України.

Урочистості завершилися плац-парадом військовослужбовців ДНСУ на Софійській площі. Президент і глава Державної прикордонної служби України також оглянули експозицію зразків форми одягу і техніки Окремого корпусу прикордонної охорони УНР 1918 року.

Фото Михайла МАРКІВА (прес-служба Президента України).

 

Всі статті рубрики На головну