Голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін взяв участь у V зустрічі парламентсько-громадської платформи «Правоохоронні органи: компетенції, розмежування повноважень і синергія». Цей захід — спільна ініціатива Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.
У своєму вступному слові Андрій Кожем’якін подякував представникам міжнародних організацій за постійну допомогу Україні у здійсненні реформ, зокрема правоохоронної системи, підсумував результати вирішення проблемних питань правоохоронних органів під час застосування Кримінального процесуального кодексу України, які були окреслені на минулорічній парламентсько-громадській платформі.
Також він поінформував про стан та перспективи законотворчого процесу забезпечення правоохоронної діяльності, зокрема щодо ситуації навколо безсистемного внесення змін до кримінального та кримінального процесуального законодавства, окреслив шляхи її вирішення. Наголосивши водночас на недопустимості постійної зміни правил підслідності між правоохоронними органами, які закріпленні в статті 216 Кримінального процесуального кодексу України.
«Комітет постійно виправляє негативні зміни до Кримінального процесуального кодексу, ефективно працює робоча група при комітеті з напрацювання системних змін до Кримінального процесуального кодексу, проведено всі необхідні законотворчі етапи для того, щоб було вирішено комплекс правових, організаційних та кадрових питань, пов’язаних із забезпеченням початку повноцінного функціонування Державного бюро розслідувань», — зазначив А. Кожем’якін.
Зі вступним словом також виступив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, в. о. Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредерік Весслау та Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.
У рамках платформи відбулося кілька дискусій, а саме: щодо сфер повноважень Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України та проблемних питань і шляхів покращення співпраці Національного антикорупційного бюро України з іншими правоохоронними органами України.
Під час проведення п’ятої платформи було акцентовано увагу на тому, що такий формат дискусії за участю парламентаріїв, експертів, науковців, представників уряду, неурядових організацій та представників громадськості на теми, присвячені питанням реформування, є актуальним та в подальшому сприятиме прозорості, ефективності та підзвітності процесу реформування сектору цивільної безпеки.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.